Ako zariadiť spálňu podľa Feng Shui?

Spálňa je odpočinkovú oázou pokoja tela i mysle. Je jednou z najdôležitejších miestností a trávime tu veľa času. Prostredie na nás pôsobí, aj keď spíme. Princípy čínskeho umenia Feng Shui pracujú s harmonickým prúdením energiou. Ako podľa nich zariadiť spálňu?


V spálni musia podľa princípu Feng Shui prúdiť pozitívna energia. Preto musíte pri jej zariaďovaní docieliť určitej harmónie. Nepatria sem televízie, notebook, mobil, posilňovacie náradie ani šijací stroj. Žiadne ostré hrany, pohyblivé predmety, dekorácie alebo živé rybičky. Všetko by rušilo zaspávanie a kľudný spánok. Spálňa musí byť stabilná, pokojná a vzdušná.

Čistota

Podľa Feng Shui je veľmi dôležitý čistý vzduch, ktorý v spálni dýchame. Je potrebné intenzívne vetrať, alebo mať kvalitné čističku vzduchu a udržiavať poriadok. Nerobte zo spálne skladisko. Rastliny sem nepatrí. Pokiaľ je v spálni chcete, dajte ich čo najďalej od postele, nech vám v noci neuberajú kyslík. Musí mať zaguľatené listy, žiadne špicaté konca a tŕne.

Dispozícia

Pre bezpečie umiestnite spálni čo najďalej od vchodu do domu alebo bytu a z postele musíte vidieť na dvere do spálne. Dbajte aj na umiestnenie podľa svetových strán. Ak stávate skoro ráno, vyberte východnej alebo južnú stranu. Lúče slnka vás ráno prebudí a dodajú vám energiu. Na južnej strane sa vám bude horšie zaspávať. Ak si radi prispíte, vyberte spálňu na západnej strane, kde prúdi pokojná energie. Najpokojnejšie energia prúdi v spálni situovanej na sever.

Dvere a okná

Okno by nemalo byť nad posteľou, kde vzbudzuje pocit neistoty. V priamke medzi dverami a oknom nemá byť posteľ, aby energia neprúdila cez vás. Tok môžete narušiť kusom nábytku a dať medzi posteľ a dvere nízku komodu. Po pokoj zvoľte okná s dobrými izolačnými vlastnosťami. Posteľ musí byť prístupná z oboch strán, nesmie byť blízko dverí a bez ostrých hrán. Pohodlné a kvalitné musí byť i posteľná bielizeň. Preto zvoľte bavlnené alebo krepové obliečky a na matrac si dajte bavlnené prestieradlo.

Nábytok

Proti posteli nemá byť zrkadlo. Pokiaľ ho máte v spálni, na noc ho zakryte. Čelo postele má byť opreté o pevnú stenu a nad posteľou nemá nič visieť, ani obrazy. Hlava má smerovať k severu. Voľte miesto ostrých hrán zaoblené hrany nábytku i výklenkov. Na noc zatvorte všetky dvierka skríň. Nábytok voľte drevený a vyhnite sa kovovým prvkom.

Farby stien

Steny spálne vymaľujte radšej tmavším odtieňom farby, ktorá vás upokojuje. Vyhnite sa jasne zelené a agresívne červenej farbe. Modrá a čierna pôsobí studeno, ale pre niekoho je to výhoda. Najvhodnejšie sú odtiene béžovej, hnedej a ružovej.

Dekorácie

Svetlá a lampičky podčiarknu celkovú príjemnú atmosféru spálne. Stavte na intenzitu svetla a krištáľové doplnky. Na steny zaveste upokojujúce obrázky so západom slnka.

Šťastné amulety vám pomôžu splniť sny. Prinášajú do domu šťastie, prosperitu i hojnosť. Jedná sa o mince a geometrické tvary zavesovanie do priestoru, často nad vstupné dvere. Niekedy sa dávajú aj pod posteľ. Ametyst pod posteľou upevňuje partnerské vzťahy a stimuluje sexualitu.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.