Potrebujete sa sťahovať?

Nie vždy máme možnosť celý život vyrastať a žiť v peknom prostredí na jedinom mieste. Väčšinou sa sťahujeme za prácou alebo za partnerom. Niektorí ľudia aj viackrát za život. Vedeli ste ale, že sú ľudia, ktorí sa sťahujú za penziou?


Na Slovensku nie sú pracovné príležitosti rozložené rovnomerne, najviac sa ich koncentruje na západe krajiny, a to prevážne v dosahu diaľnice. A tak sa najviac ľudí snaží dostať do Bratislavy, prípadne do oblasti Bratislava – Žilina – Nitra, či oblasť hornej Nitry. Nie je bez zaujímavosti, že v týchto regiónoch sú aj ceny bytov a domov vyššie, ako na severe Slovenska alebo jeho východnej časti.

Pokiaľ ste teda v produktívnej časti života a pochádzate z chudobnejších regiónov, pri sťahovaní sa za prácou nemáte ľahkú situáciu, často je riešiteľná len za pomoci hypotéky alebo úveru. Aj keď predáte dom v pôvodom bydlisku, nemusí to stačiť na zabezpečenia bývania v novom pôsobisku a rozdiel treba doplácať často dlhé roky.

plocha

Úplne iná situácia nastane, ak sú všetky vaše deti už doštudované a zabezpečené a vy ste na dôchodku alebo v horšom prípade krátko pred dôchodkovým vekom prídete o zamestnanie. Väčšina ľudí, ktorí sa ocitli v takejto situácii, rieši otázku, ako zohnať peniaze na platenie nákladov na užívanie bytu, ktorý svojou veľkosťou zbytočne prekonáva potreby dvojice starších manželov. Plat nie je žiadny a dôchodok či sociálne dávky ledva postačujú práve na to bývanie. O nejakom komforte žitia či dovolenke sa nedá ani len uvažovať.

Mnoho ľudí takýto problém pretavilo v príležitosť. Inzercia domov a bytov v rámci Slovenska na stránke X Reality im umožnila nájsť si útulný byt práve v oblastiach s vyššou nezamestnanosťou, teda lacnejšími bytmi a ten svoj, v lukratívnejšej časti Slovenska, predali. Keď vám peniaze chodia poštou, tak je v podstate jedno, kde žijete, keď sa vám tam páči a keď to dokážete finančne utiahnuť. A z rozdielu ceny za predaný veľký byt v drahšej oblasti a kúpený menší si môžete prilepšiť na dôchodku. V tomto vám realitný portál X Reality môže významne pomôcť a na dôchodku si naozaj môžete užívať plody svoje celoživotnej práce. Či už je vaším koníčkom cestovanie, turistika, alebo prechádzka so psom, na staré kolená v novom byte si môžete konečne dopriať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.