Poistiť byt sa oplatí

Domácnosti sú dnes vybavené veľkým množstvom techniky a rôzneho zariadenia vrátane elektroniky, ktorého celková hodnota často presahuje cenu samotného prázdneho bytu. V prípade poškodenia časti zariadenia sú náklady na jeho obnovu vysoké. Pre situácie, ktorých výskyt nevieme predpokladať ani ovplyvniť, ale stoja nás veľké peniaze, je tu osvedčené riešenie. Poistiť si domácnosť a jej vybavenie.

Každá vec sa môže pokaziť a nové spotrebiče sú kryté zárukou. Keď sa pokazí chladnička, servis nám ju opraví zadarmo alebo dobrý predajca vymení. Mnohí výrobcovia poskytujú viac, ako zákonnú dvojročnú záruku. Staršie vybavenie necháte opraviť na svoje náklady alebo vymeníte za nové. Sú ale situácie, kedy sa o svoju domácnosť staráte s láskou, napriek tomu o všetko prídete. Stačí, že praskne radiátor u susedov nad vami, keď aj vy aj oni ste v práci a o potope sa dozviete až večer. Vytopiť vás môže aj roztrhnuté vodovodné potrubie v jadre a mnohí ľudia by mohli rozprávať, akú „radosť“ im urobila silvestrovské svetlica, ktorá si to namierila cez zatvorené okno do ich obývačky.

oheň a byt

Rýchlu pomocnú ruku vo všetkých takýchto prípadoch poškodenia alebo zničenia zariadenia domácnosti podáva poistenie domácnosti. Riešenie každej takejto situácie si totiž vyžaduje dve veci: veľa času na odstránenie utrpených škôd a tiež veľa peňazí naraz na zakúpenie aspoň nevyhnutných častí nábytku, elektroniky alebo kuchynských spotrebičov, aby sme udržali domácnosť v chode. A povedzme si pravdu, kto z nás má v banke rezervy na nepredvídané udalosti a škody, kryté poistením v domácnosti?

Vytopenie bytu alebo jeho požiar nám pripadá ako niečo nepredstaviteľné. Každý, kto takú situáciu zažil, ale vie svoje. Koľko starostí, koľko práce si situácia vyžaduje. Dobrá poistka domácnosti síce nedokáže odvrátiť škodu, ale je účinnou pomocou pri odstraňovaní následkov situácie, ktorú sme si nedávno ani nevedeli predstaviť.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.