klávesnica

Nudíte sa doma? Píšte články

Nebaví vás toto upršané počasie, doma nie je čo robiť, na výlety sa ísť nedá, športovať tiež nie? Nebodaj ste prišli o prácu a radi by ste si privyrobili nejaké euro? Píšte články za peniaze!


Je veľa ľudí, ktorí si privyrábajú alebo celkom zarábajú tým, že píšu články na blogy. Možno aj vaša susedka vo vedľajšom vchode, čo je na materskej. Alebo ten chlapík, čo je stále doma, podľa vás nič nerobí, ale každý rok chodia s rodinou na zahraničné dovolenky a vyváža sa na aute. Internet umožňuje každému trochu šikovnému človeku si zarobiť na živobytie.

Ak máte pocit, že radi píšete do internetových diskusií, vaše texty majú hlavu aj pätu a sú kladne hodnotené od ostatných diskutérov, možno máte talent. Ak máte doma počítač a pripojenie do internetu, nič viac už nepotrebujete, žiadne investície a dokonca ani žiadne poplatky, ako sa vám snažia pri iných prácach na doma nahovoriť v pochybných inzerátoch.

Ako funguje PayPerPost

Firmy predávajúce cez internet potrebujú svoju reklamu. Aj najlepší produkt sa nepredáva, keď sa o ňom nevie. Iste, dá sa využiť reklama na Facebooku, tá je ale drahá a efektívna. Dá sa využiť aj reklama na internetových stránkach, ktorá síce účinná je, ale je stále drahá. Na a tiež je tu reklama v článkoch. Využíva sa fakt, že ak niekto má stránku os svojom hobby, rád o ňom píše, tiež rád odkazuje na zaujímavosti na podobných stránkach. V podstate odporúča svojím čitateľom produkt, informáciu niekoho iného. A tak sa občas stane, že medzi článkami na blogoch sa objaví článok, napísaný pre inzerenta s odkazmi na jeho produkt. Samozrejme že bloger a to dostane nejakú odmenu 😉

Prevádzkovatelia blogov a magazínov však nepíšu svoje články sami. Nechávajú si ich písať ľuďmi, ktorí majú na písanie čas aj vlohy. A to je práve príležitosť aj pre mnohých z vás. Písať pre prevádzkovateľov blogov.

Koľko sa dá písaním článkov zarobiť?

Záleží od toho, koľko a ako budete písať. Držme sa ale pri zemi a povedzme si, že bežný autor, bez veľkých skúseností z novinárčiny, môže zarobiť od dvoch eur za normostranu (NS = asi 300 slov = si 1800 znakov) textu. Pri texte, ktorý nevyžaduje štúdium podkladov, ak píšete o téme, v ktorej sa vyznáte, dokážete 1 NS napísať v čase od pol hodiny do hodiny.

Človek plný nadšenia a elánu dokáže za deň písať kľudne aj osem hodín. Časom sa môže unaviť, „vystrieľať“ sa z nápadov a potom sa dá reálne uvažovať o štyroch piatich článkoch za deň. Poviete si, že nič moc zárobok. Máte pravdu, začínajúci textár toho veľa nezarobí. Musí si nájsť svoj štýl, získať grif, naučiť sa písať správne texty a potom môže uvažovať o lepších peniazoch.

No ak je človek doma, nudí sa, tak to môže byť slušný bočný zárobok a povedzme si pravdu, každé euro sa počíta. Navyše, nikam necestujete, nestrácate čas ani peniaze dopravou do práce, ste doma a používate k zarábaniu len to, čo už doma máte: počítač, textový editor a pripojenie do internetu.

Kde môžem publikovať svoje články

Prevádzkovať svoj blog niečo stojí, takže sa zamerajme na písanie článkov pre niekoho iného. Buď si sami nájdete blogera, ktorému by sa vaše články hodili (môžete skúsiť publikovať aj na tomto blogu, kontakt nájdete tu) alebo existujú špecializované stránky pre spoluprácu blogerov a autorov na voľnej nohe.

Jedným z nich je český systém Kupčlánek.cz, ktorý funguje pre české a slovenské blogy:


KUPčlánek.cz

 
Alebo ešte lepšie, zaregistrujte sa na serveri http://copywriting.cz/ a ponúknite svoje články! Blogeri a inzerenti si sami vyberú z vašich textov.

Určite sa z vás do roka nestane milionár. Ale môžete efektívne využiť voľný čas a ak sa doma nudíte, premeniť nudu na peniaze. Držím vám pri vašom písaní palce.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.