3 dôvody, prečo by vaše prvé ranné kroky mali viesť do kúpeľne

Kúpeľne sú bežnou rannou rutinou každého človeka, no nie každý si dokáže nájsť čas aj na skorú sprchu či kúpeľ. Práve vaňa alebo sprchový kút vás dokážu efektívne naštartovať do náročného dňa.

Zázračné účinky teplého kúpeľa

Doprajte si 10-minútový pobyt v horúcej vani a vaše telo tak lepšie odolá nástrahám vyčerpávajúceho dňa. Skoré vstávanie za účelom ranného kúpeľa sa odzrkadlí aj na uvoľnení, ktoré priaznivo pôsobí voči stresu. Blahodárny účinok prekrvovania kože a jej následného vyplavovania škodlivých látok je len ďalším pozitívnym účinkom ranného kúpeľa.

Studená sprcha redukuje napätie

Studené kvapky rannej sprchy vám navodia pocit sviežosti a maximálneho uvoľnenia. Tento efekt je výsledkom sťahovania ciev pod vplyvom studenej vody, ktoré sa po sprche začnú rozširovať a okysličovať krv. Takéto otužovanie taktiež pozitívne pôsobí na budovanie imunitného systému.

Každý ranný príchod do kúpeľne za týmto účelom dodáva energiu na celý deň a znižuje napätie z toho predchádzajúceho.

Ranná sprcha zmyje nečistoty nadobudnuté počas noci

Horúce letné noci sú ďalším dôvodom, prečo by ste ešte pred odchodom do práce mali svoje kroky nasmerovať do kúpeľne. Kompletná hygiena zmyje všetky nečistoty, odumreté kožné bunky a pot, ktoré sa na vás počas spánku usadili. Aj keď sa môže zdať, že je sprcha o niečo čistejšia ako samotný kúpeľ, dlhší pobyt vo vode vyčistí kožné póry ešte dôkladnejšie.

sprcha

Na záver však musíme podotknúť, že aj v tomto prípade všetkého veľa škodí. Teplý kúpeľ preto obmedzte na 20 minút, a ak trpíte srdcovo-cievnymi ochoreniami, skôr ako sa ponoríte do vane plnej teplej vody, prekonzultujte to so svojim lekárom.

Raňajky vás síce naštartujú do nového dňa, no ak do svojho ranného rituálu zapojíte aj pravidelný pobyt v kúpeľni, tento účinok znásobíte hneď niekoľkokrát. Či si vyberiete vaňu alebo sprchový kút záleží len na vás a vašej ochote vymeniť čas strávený v pohodlnej posteli za skoré osvieženie pod vodou.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.