teplomer

Nižšie teploty v byte

Čas ubieha neuveriteľnou rýchlosťou, a tak je potrebné byť neustále pripravený na rôzne ročné obdobia. Hoci je jeseň, nie je od vecí sa už začať pripravovať na leto. Pokiaľ vás každým rokom trápia vysoké teploty v byte, potom s nimi musíte zatočiť. Viete, ako sa dá teplota v byte znížiť? Ak nie, máme pre vás niekoľko tipov. Pomocou týchto tipov docielite nižšie teploty. Netvrdíme, že vám všetky tipy pomôžu k tomu, aby vám nebolo horúco, ale rozhodne stoja za to, je vyskúšať. Ak sa budete držať nižšie uvedených tipov, môžete sa následne tešiť na nižšie teploty.

Nižšie teploty v byte

Prvý tip sa týka okien. Tie otvárajte buďto cez noc alebo v skorých ranných hodinách. Akonáhle budete okná otvárať popoludní, po chvíli sa vám do bytu dostane všetko teplo. Tohto tepla sa potom už len tak ľahko nezbavíte. Je dobré urobiť vo večerných hodinách prievan. Ide o čas, kedy sú teploty nižšie ako cez deň, a to v niektorých prípadoch aj o niekoľko stupňov. Práve tu je vaša šanca dosiahnuť nižšie teploty. Ďalším tipom sú žalúzie alebo rolety. Existuje mnoho firiem, ktoré sa snažia žalúzie a rolety vytvárať priamo pre letné obdobie. Tie by mali chrániť váš byt pred vysokými teplotami.

Ak si nebudete okná chrániť, preniknú vám do bytu slnečné lúče. V kombinácii so sklom z okna následne v byte nevydržíte, pretože v ňom nebude dýchateľne. Vyskúšajte teda buďto žalúzie alebo rolety a uvidíte, ako sa teplota zníži alebo udrží na minime. Ďalším bodom je izolácia. Hovoríte si, že izolácia vám bude byt zahrievať a zvyšovať vám tak teplotu? Ste na omyle. Izolácia funguje v zimnom aj letnom období tak, aby v byte bola príjemná teplota. Zabraňuje tak aj prieniku vysokých teplôt do vášho bytu, čím ho chráni. Vy sa tak dočkáte opäť zníženia teploty v byte.

Aké ďalšie tipy vám môžu pomôcť?

Posledné dva tipy sú vo veľmi úzkom kontakte. Záležať bude na vás a vašom finančnom čiže rodinnom rozpočte. Nemôžete utrácať tisíce eur? Potom je pre vás riešením ventilátor alebo ventilátory. Umiestniť ich je možné prakticky kdekoľvek. Môžete kúpiť toľko ventilátorov, koľko máte miestností a umiestniť ich tak do každej z nich. Kvalitnejšie ventilátory stoja pár korún a verte nám, že vám pomôžu. Ako sme už naznačovali vyššie, záležať bude na tom, akú čiastku budete chcieť do tohto procesu investovať. Menej kvalitné ventilátory sú skôr na škodu, pretože svojim spôsobom nefungujú tak, ako by mali. Skúste aspoň pár desiatok eur investovať a zaobstarať si kvalitné a plne funkčné ventilátory.

Druhým a drahším variantom je klimatizácia. U tej sa môžete na stopercentný výsledok spoľahnúť. Vyššie uvedené tipy vám skôr pomôžu udržať príjemnú teplotu. Klimatizácia vám teplotu v byte môže výrazne znížiť. Inými slovami si vy nastavíte, akú teplotu budete chcieť mať v byte a podľa tej sa bude prístroj riadiť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.