Kvalitný bicykel pre deti netreba podceňovať

Nájsť spoľahlivý, bezpečný bicykel pre deti, ktorý im bude vyhovovať po každej stránke, nie je práve jednoduchá záležitosť. Od prvého detského bicykla totiž závisí naozaj veľa. Prostredníctvom neho si totiž dieťa môže vybudovať nielen pozitívny vzťah k bicyklovaniu, ale tiež zlepšiť si motorické zručnosti či obratnosť a aktívne tráviť svoj voľný čas.

Prečo investovať do detského bicykla

Možno si poviete, že deťom stačí hocijaký malý bicykel, dôležité predsa je, aby dočiahli na pedále. Čoskoro z neho predsa aj tak vyrastú a budú potrebovať zase ďalší bicykel. Nuž, aj to je pohľad na vec. Určite však zmeníte názor, ak si uvedomíte niektoré dôležité skutočnosti.

Lacné bicykle pre deti sú väčšinou príliš ťažké. Nebuďte preto prekvapení, že dieťa nebude vládať na takomto bicykli ťahať a veľmi pravdepodobne ho bicyklovanie rýchlo omrzí. Ani čo sa týka komponentov, nie je jedno, z čoho je bicykel pre deti zložený. Nekvalitné komponenty na lacných bicykloch totiž nie sú odolné a ľahko sa poškodia. Ostré hrany sú zase nebezpečné a môžu byť príčinou nepríjemných úrazov.

Ako by mal vyzerať ideálny bicykel pre deti

Pri výbere veľkosti a váhy detského bicykla sa riaďte predovšetkým vzrastom a fyzickými schopnosťami dieťaťa. Pomôckou pri výbere z množstva bicyklov môže byť aj fakt, že kvalitný a bezpečný detský bicykel by mal spĺňať normu EN 147556. Nemali by sa na ňom nachádzať žiadne ostré hrany či výstupky, ale ani miesta, v ktorých by si deti mohli pricviknúť prsty. Konštrukcia bicykla by mala byť ucelená, hladká, bez chýb a možných výrobných kazov. Bicykel pre deti by mal byť namaľovaný len bezpečnými farbami, odolnými voči korózii.

Neplaťte zbytočne za dizajnové bicykle s postavičkami z obľúbených detských rozprávok. Sústreďte sa radšej na kvalitné vyhotovenie, ktoré je na samotnú jazdu omnoho dôležitejšie. Ak sa rozhodnete kúpiť bicykel pre deti od overeného výrobcu, môžete si byť istí nielen solídnym prevedením, ale aj dobrými jazdnými vlastnosťami a bezproblémovou dostupnosťou náhradných dielov.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.