Kuchynské vybavenie – na čo nesmiete zabudnúť

Sťahujete sa prvýkrát do vlastného bytu alebo si zariaďujete novú kuchyňu? Viete čo všetko budete potrebovať? Poradíme vám, aké veci sú najdôležitejšie, a naopak s akými vecami sa nemusíte ponáhľať. V kuchyni trávite nejaký čas každý deň, preto je dôležité, aby ste tu našli všetko čo potrebujete. Akonáhle vám niečo dôležité bude chýbať, strávite ďalšiu hodinu tým, že budete vymýšľať, ako to nahradiť. Prečo sa ale zbytočne zdržiavať, keď si môžete všetko nachystať dopredu?

Základom je riad

Potrebujete predsa v niečom variť. Nutnosťou sú aspoň tri veľkosti hrncov. Prvý by mal byť malinký, v ktorom môžete napríklad rozpustiť maslo. Ďalší by mal byť stredný cca na 2 – 3 litre. Posledný bude veľký hrniec, v ktorom môžete variť väčšie množstvo jedla. K hrncom môžeme priradiť aj panvicu. Je potrebné mať doma aspoň jednu kvalitnú panvicu.

Na varenie budete ďalej potrebovať varešky, obracačky, naberačky a tiež kvalitnú doštičku na krájanie. V mnohých prípadoch sa nezaobídete ani bez strúhadla, dosky a valčeka. Ak radi pečiete, určite si zaobstarajte plechy a tortové formy.

Sety riadu

Potrebujeme tiež z niečoho jesť a piť. Preto si kúpte pár pohárov, hrnčekov a tanierov rôznych veľkostí. Nesmiete zabudnúť na príbor a kvalitné nože. Budete tiež potrebovať misky, tácky a vínové poháre. Chýbať by vám tiež nemali poháre na whisky a šampus.

Elektronika nesmie chýbať

Základom je varná kanvica. Tá vám ušetrí veľa času. Ďalej potom klasický a tyčový mixér, mikrovlnná rúra, kuchynský robot a fritéza. Veľa ľudí sa nezaobíde ani bez parného hrnca, odšťavovača a pekárne na chleba. Ak máte radi kávu, kúpte si kávovar, ktorý vám uľahčí prácu. Ak ste zvyknutí na umývačku riadu, neváhajte si ju zaobstarať.

Ostatné veci

Môže sa vám hodiť palička a mlynček na mäso, tlakový hrniec, cedník, sito, lis na cesnak a šľahač. Kúpte si ešte krájač na vajcia, papier na pečenie a dózy na korenie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.