Na čo rozhodne nezabudnúť pri zostavovaní detskej izbičky?

Rozhodli ste sa vybaviť deťom ich izbičku? Bohužiaľ si neviete rady s tým, čo využijete a čo naopak už nie? Nezúfajte, poradíme vám, čo v ňom nesmie chybovať. Všetko si rozdelíme podľa veku dieťaťa, aby nedošlo k tomu, že tam vášmu dieťaťu bude niečo chýbať alebo naopak nazvyš. Ak bývate v malom byte, nemusíte sa obávať. Povieme si, ako vybaviť izbu v malom panelovom byte.

Novorodenec a jeho malý izbičku

Ak očakávate bábätko, iste začínate chystať izbičku. V prvom rade ju vymaľujte. Použite jemné farby. Vaše dieťa ich aj tak zo začiatku nebude veľmi registrovať. Následne budete potrebovať postieľku a skriňu. Do skrine dáte všetko oblečenie, ktoré pre neho máte. Môžete tu uskladniť aj plienky, púder, mastičky a ďalšie potrebné veci pre bábätká. Zaobstarať sem môžete aj nejaký box na hračky. Predsa len ich ešte nemá toľko, preto bude stačiť niečo menšie. Najlepšie však uzatvárateľné, ​​aby sa na hračky neprášilo. Ak máte miesto, nezabudnite na prebaľovací pult.

Zvedavé časy – batoľatá a predškoláci

Akonáhle začne vaše dieťa chodiť po štyroch, musíte prekopať nielen izbičku, ale aj celý byt. Musíte odstrániť všetko, čo by dieťa mohlo zhodiť alebo napríklad zjesť. Do izbičky mu pridajte viac hračiek a zároveň malý stolček so stoličkou. Tie využije, napríklad ak si bude chcieť kresliť. Deti v tomto veku sú veľmi kreatívne, preto im ku stolčeku nezabudnite zaobstarať aj pastelky a papier. Dieťa bude určite potrebovať koberec. Ďalej môžete vymaľovať steny trochu kreatívnejšie. Nakreslite na stenu medvedíka Pú. Nezabudnite zaobstarať väčšiu posteľ.

Školáci a veľká zmena izbičky

Veľká zmena vás čaká, akonáhle vaše dieťa začne chodiť do školy. Budete mu musieť zaobstarať písací stôl, kolieskovú stoličku a viac úložného priestoru. Dieťa musí mať dostatok priestoru na uloženie svojich školských a osobných vecí. Tým, že už je vaše dieťa väčšie, bude si chcieť vyzdobiť izbičku samo. Zájdite s ním do obchodu, aby si mohlo vybrať nálepku na stenu. V posledných rokoch sa často využívajú samolepiace obrázky.

Puberta – nechajte zmenu na svojich deťoch

Akonáhle sú vaše deti v puberte, iste už sa im nebude páčiť Spiderman ani Malá morská víla. Nechajte ich, nech si vyberú farbu izbičky takú, akú si želajú. Celkovú výzdobu tiež nechajte na nich.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.