Každé dieťa potrebuje poriadny športový kočík

Oplatí sa investovať do športového kočíka? A kedy je doňho dieťa možné posadiť? To sú otázky, ktoré si kladú mnohí rodičia. Ako to teda so „šporťákom“ je a potrebujeme ho vôbec?

Športový kočík je určite dôležitý pre dieťa aj samotných rodičov. V klasickom kočíku s korbou dieťa neodchováte a určite potrebujete medzifázu medzi tým, keď ešte nechodí vôbec, a kedy už chodí samostatne a úplne samo. Ale to si ako rodičia ešte chvíľu počkáte. Existujú dve riešenia. Kúpiť si kočík ako dvojkombináciu (korba + športový) či dokonca trojkombináciu (vajiíčko + korba + športový), alebo v určitom veku dieťaťa kúpiť kočík nový, športový. Druhá voľba býva často lepšou a dnes aj obľúbenejšou.

Kedy nastal čas na športový kočík?

Ten správny čas, kedy dieťa premiestniť do športového kočíku, prichádza vo veku šesť mesiacov. Dieťa už musí samo sedieť, Prevracať sa na brucho a naspäť, i používať iné pohybové vzorce než novorodenec do šiestich mesiacov. V tomto veku je pre dieťa zmena korby na športový kočík nevyhnutá. Dieťa potrebuje mať viac možností pre zrakovú stimuláciu. To mu umožní práve športový kočík. Hodí sa, aby mal držadlo ktoré pomáha dieťaťu dostať sa do sediacej polohy.

Športový kočík ponúka dieťaťu bezpečie a rodičom veľa zaujímavých vymožeností

Ako dlho bude dieťa športový kočík používať záleží na jeho motorickom vývoji a chuti chodiť. Niektoré dieťa už do kočíka nedostanete v jednom roku, pre iné si budete ako pomocníka nakoniec kupovať ešte aj jednoduchý a ľahký golfový kočík. Pravdou však je, že si deti športový kočík užijú obvykle dlhšie ako ten z hlbokou korbou.

Moderné športové kočíky by sa mali dať jednoducho zložiť do batožinového priestoru automobilu. Oceníme tiež veľký nákupný košík. Dobré je zvážiť vhodné kolieska podľa typu terénu, v ktorom sa s kočíkom budeme pohybovať. Mestský betón a poľná cesta majú na kolieska kočíka rôzne požiadavky. Veľký sortiment kočíkov kúpite v e-shope e-kociky.sk.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.