Chladničky s mrazničkou zmenili svet

Vynález chladničky oslávi čo nevidieť 110 rokov. Za takto krátku dobu dokázal zmeniť svet – naše stravovanie aj naše bývanie.

 

Už skoro nepotrebujeme chladné pivnice a studené špajzy. Nemusíme ani neustále variť. Čerstvosť potravín nám udržuje chladnička, prípadne chladnička s mrazničkou. Nakúpiť si mliečne výrobky na mesiac dopredu? Chladničky v spolupráci s technológiou predĺženia trvanlivosti nám ponúkli kompletnú zmenu životného štýlu.

Chladničky sú praktické a stále sa zlepšujú

Ani chlieb už nemusíme piecť ako kedysi, dvakrát v týždni a jesť ho vždy trochu zaschnutý. Chladničky s mrazničkou nám ponúkajú mraziaci priestor, kde si zmrazíme nielen chlieb, ale aj iné pečivo. Tieto kombinované chladničky sú praktické aj vo chvíli, keď potrebujeme uchovať už uvarené jedlo. Na dva dni si vystačíme s chladničkou, do mrazničky jedlo dáme vo chvíli, ak ho neplánujeme konzumovať v takto krátkej dobe. Potom ho stačí rozmraziť a máme navarené.

Kvalitné chladničky sa dnes honosia rôznymi funkciami, ktoré vo svojich počiatkoch nemali. Či už je to rôzna antibakteriálna úprava povrchu, alebo funkcie na predĺženie trvanlivosti potravín v nich uložených.

TIP: Ako mraziť pečivo?

Kombinovaná chladnička s dostatočne veľkou mraziacou časťou je teda vhodná aj na zmrazenie pečiva. Poďte sa pozrieť na pár tipov.

  • Do mrazničky je najlepšie dávať chlieb už nakrájaný a zabalený v mikroténových vreckách po toľkých kusoch, koľko obvykle naraz spotrebujeme. Musí byť úhľadne poskladaný.
  • Chlieb je možné rozmraziť voľne, v mikrovlnnej rúre (pod poklopom) alebo v hriankovači.
  • Rožky je najlepšie rozmrazovať (rozpekať) v rúre po dobu 7 minút a pri teplote 200 °C.
  • Hutnejšie pečivo rozmrazujeme voľne. Rovnako ako nepokrájaný chlieb, celú vianočku alebo celý závin.
  • Predpečené pečivo podľa návodu výrobcu.

Moderné americké chladničky vás uchvátia vzhľadom aj funkciami

Stále častejšie sa do našich domácností dostávajú americké chladničky. Práve tie akoby šli najrýchlejšie s dobou. Ponúkajú nám tie najzaujímavejšie technológie a rôzne nápady. Či už ide o zásobník ľadu integrovaný do dvier, alebo možnosť dostať sa k nápojom cez špeciálny otvor bez nutnosti otvárať celú chladničku. Tej časté otváranie neprospieva, skracuje sa životnosť uložených potravín a zvyšuje sa spotreba elektrickej energie.

Čo nepatrí do chladničky?

Americká chladnička, ale aj akákoľvek iná chladnička, však nemusí prospievať všetkým potravinám. Existujú potraviny, ktoré do nej nepatria. Z ovocia a zeleniny sú to banány, paradajky, tiež mrkva a zemiaky. Nemali by sme v nej skladovať olej, zbytočne nám v nej zaberá miesto aj horčica. Určite do chladničky nepatrí pečivo. To radšej hneď zmrazte.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.