Drevo pristane aj vášmu bytu

Tradičným materiálom na výstavbu obydlí sa stalo drevo u nás preto, že lesy boli jeho prirodzeným zdrojom. Jeho skvelé izolačné vlastnosti a možnosti opracovania ho robia príťažlivým aj pre dnešných staviteľov domov a víkendových chát. Okrem použitia ako hlavného nosného materiálu sa drevo používa aj pre doplnky a obklady a samozrejme aj ako materiál na podlahy a nábytok. Kde všade využijete drevo v panelákovom byte?

Drevo je príjemné človeku na pohľad aj na dotyk, pôsobí teplo a mäkko. Preto sa často využíva na obklady stien. Tie potom vyzerajú ako drevené, hoci pod nimi sú klasické murovacie materiály. Dajú sa tak kombinovať dobré mechanické aj tepelnoizolačné vlastnosti materiálov múrov s príjemnosťou, farebnosťou a kresbou dreva na ich povrchu. Vnútorné drevené obklady tak nájdeme vo vnútri mnohých bytov a drevené fasády sú skôr doménou rodinných domov a vidieckych sídiel.

Výhodou práce s drevom je fakt, že montáž obkladu zvládnu aj šikovní domáci kutili, vybavení príslušným náradím. Jednotlivé prvky nakúpené u špecializovanej firmy dávajú široké možnosti úpravy interiéru aj exteriéru vášho bytu a rodinného domu. Kvalitné drevené profily a hranoly z Ameriky, Indonézie alebo Ruska sú zárukou kvality a trvanlivosti obkladov.

terasy

Drevo je ideálnym materiálom na výrobu prístavieb a doplnkov rodinných domov a víkendových chát. Najobľúbenejším riešením oddychovej časti sú drevené terasy pristavené k francúzskym oknám obývacej izby alebo ako rozšírenie zvýšeného balkóna. V lete a na jeseň sa stávajú obľúbeným miestom pre stolovanie alebo vychutnávanie si popoludňajšej kávy. Kvalitná drevená podlaha z tvrdého exotického dreva dovoľuje chodiť bosí a tým umocniť kontakt s prírodou.

Záhradné terasy s drevenou pergolou, drevené altánky a prístrešky či iné výrobky z dreva urobia zo záhrady miesto, kde sa dobre žije a kde budete chcieť tráviť každý voľný víkend.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.