Aj do bytu môžete priniesť prírodné drevo a jeho jedinečnú vôňu

Túžite aj do domácnosti v byte priniesť výrazný prírodný prvok, ktorý ju prepojí s pre nás prirodzeným prostredím a prinesie do nej príjemnú vôňu našich lesov? Odejte svoje steny či podlahu do dreva. Nie však jeho alternatív, ktoré sú vyrobené z odpadov. Stavte na tatranský profil či tradičnú drevenú podlahu zo smrekového či smrekovcového masívu. Uvidíte, že neoľutujete.

Tatranský profil nie je určený len na chaty či do podkrovia

Síce si budete pravdepodobne spájať drevený tatranský obklad skôr s chatovými interiérmi či podkroviami, veľmi efektne pôsobí aj v moderných bytoch. Miestnosti so strohými a neoriginálnymi stenami premení na oku a duši lahodiace priestory, v ktorých sa budete zaručene cítiť príjemne. Navyše, je veľmi ľahké zladiť ho aj s moderným nábytkom či interiérovými doplnkami, ako sú napríklad závesy či svietidlá. Rozhodnúť sa môžete buď pre obklad jednej steny, prípadne celého priestoru. Tu vám však odporúčame ponechať prirodzenú farbu dreva, a teda drevo ošetriť takým lakom, ktorý nezmení jeho odtieň.

Tatranský profil je veľmi jednoduchý na pokládku, a preto ho aplikovať do svojho bývania dokáže každý domáci kutil. Stačí len predpripraviť steny tak, aby boli dokonale rovné. Následne na ne položiť základovú konštrukciu, ktorú tvoria drevené hranoly. Tie sa priskrutkujú, pričom vždy je potrebné osadiť spodný a vrchný hranol a následne medzi ne ďalšie, vo vzájomných vzdialenostiach 50 až cca 80 cm. Na takto pripravenú konštrukciu sa môže klásť profil ako skladačka vďaka perodrážkovému systému. Jednotlivé dosky sa fixujú o konštrukciu z hranolov klinčekmi s malou hlavičkou, ktoré sa zatĺkajú do pera profilu. Preto, aby ich na výslednom obklade nebolo absolútne vidieť.

Masívna drevená podlaha dlážkovica

Okrem tatranského profilu môžete svoje bývanie spraviť prirodzenejším aj masívnou drevenou podlahou. Takzvaná dlážkovica je tou vôbec najkvalitnejšou podlahou, akú môžete svojmu bývaniu dopriať. Netvorí ju totiž nič iné, len masívne drevo. Rovnako ako tatranský profil, aj dlážkovica obsahuje perá a drážky, preto bude jej pokládka rýchla a jednoduchá.Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.