Pripravujeme sa na leto

Zima je obdobím, kedy svoje byty opúšťame len keď ideme do práce alebo ideme na hory lyžovať. Ale jar tu bude raz dva a preto by sme mali venovať trochu času plánovaniu našich aktivít na letné obdobie. Pripomenúť si, čo sme plánovali vlani a čo sme si predsavzali vybudovať u našich rekreačných chát a chalúp. Čo nám pomôže prekonať letné horúčavy. Pre niekoho je to bazén a pre iného pergola alebo markíza.

Teraz v zime je príjemné zájsť si na chalupu skontrolovať, ako to tam vyzerá a či je všetko v poriadku a vyhrievať sa na terase. Slnko sa opiera do steny a príjemne hreje zo všetkých strán. Sedíte v polstrovaných kreslách, rozopnuté bundy a popíjate kávu a možno si spomeniete, ako tu bolo v lete. Horúčava na zadusenie, slnko pražilo úplne všade a pri tej stene najviac. Nepomáhali ani litre chladených nápojov.


Najvyšší čas začať riešiť túto situáciu. Dôkladne zmerať celú plochu a rozhodnúť, či postavíte drevenú pergolu alebo to bude vonkajšia markíza namontovaná na stenu. Práca s drevom je príjemná, možno vás aj baví. Ale spomeňte si, ako to bolo vlani s vašimi plánmi, koľko času ste skutočne mali k dispozícii pre podobné práce.


Pri rozhodovaní o ďalších úpravách vášho vidieckeho sídla majte na pamäti aj nutnosť ďalšej údržby všetkých zariadení. Drevenú pergolu budete musieť čas od času natrieť ochranným náterom. Bude na ňu pôsobiť sneh i dážď, slnko i vietor. Vonkajšia markíza bude namontovaná za jeden deň, nemusíte zháňať remeselníkov alebo volať na víkend kamarátov, aby vám pomohli s rezaním a stavaním dreva. A po celý čas, kedy na chalupe nie ste, markízu stiahnete, aby na ňu žiadny z vplyvov počasia nepôsobil. A keď prídete na víkend, sami rozhodnete, kedy si slnko chcete užívať a kedy je už ho veľa a chcete sa pred ním chrániť.


Vonkajšia markíza je najlepším riešením zatienenia pri dome z hľadiska nákladov na obstaranie aj údržbu a nebráni slnku, keď sa na ňom chcete hriať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.