Dôvody prečo si zaobstarať digestor

Trendom posledných rokov sú otvorené priestory. Voľné prepojenie kuchyne a obývacieho priestoru s jedálenským kútom realizujú mnohí ľudia aj pri prestavbe panelákových bytov, nie sú už iba výsadou veľkých rodinných domov. No odstránenie steny medzi kuchyňou a zvyškom bytu si vyžaduje montáž zariadenia, ktoré odstráni pachy a paru, vznikajúce pri príprave jedál na sporáku aj v rúre.


Každá potravina má svoju osobitú vôňu a aj tak isto aj chutné jedlá, ktoré z nich vznikajú, sa vyznačujú svojou chuťou a vôňou. No pokiaľ pri jedle nám prídu príjemné, cítiť nedeľný obed pri popoludňajšej sieste na pohodlnej sedačke nám môže výrazne vadiť.

Udržanie čistého vzduchu v celom byte si vyžaduje odstránenie pachov priamo tam, kde vznikajú. Do kuchyní sa inštalujú odsávače pár, známe pod názvom digestor. Najčastejšie sa digestory montujú priamo nad sporák, kde sa z hrncov a panvíc uvoľňuje najviac pár a pachov. Bývajú zabudované do skriniek kuchynskej linky a zvyčajne sú doplnené okrem ventilátora aj osvetlením sporáka či pracovnej dosky.

V paneláku je najčastejším typom komínový digestor, ktorý odvádza pary a pachy z kuchyne do komínového telesa v jadre, vyvedeného na strechu bytovky. Pri rekonštrukcii starších bytov, kde komín pre odsávač pár nie je vybudovaný, s úspechom využijete recirkulačný digestor so vstavaným filtrom.

ELICA

Výrobcovia dnes ponúkajú širokú škálu tvarov a prevedení digestorov. Nech si necháte zhotoviť akúkoľvek kuchynskú linku, vždy nájdete vhodný odsávač pár, dokonca nechýba ani rohový digestor. Samozrejme sa líšia aj cenou, nie len rozmermi. Tak ako to býva aj u iných predmetov kuchynského vybavenia, vyššia cena umožňuje použiť výrobcom kvalitnejšie materiály a tieto digestory sú aj tichšie a ponúkajú gazdinkám vyšší komfort ich používania.

A tak či si vyberiete digestory komínové, podskrinkové, rohové alebo vstavané, výsuvné alebo do veľkých kuchyní stropné či ostrovčekové alebo akékoľvek iné zo súčasnej ponuky, vždy sa môžete spoľahnúť, že odstránia všetky vône z kuchyne a váš byt bude príjemným miestom pre život celej rodiny.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.