Čo nesmie chýbať v obývacej izbe

Ak sa púšťate do zariaďovania interiéru a máte už predstavu, okrem jednej miestnosti, ktorou je obývacia izba, potom ste tu správne. V tomto článku vás zoznámime s niekoľkými tipmi o tom, čo je v obývacej izbe dôležité a na čo sa pri vybavovaní sústrediť. Záležať bude následne čisto len na vás, či sa týchto rád budete držať alebo nie. Tipy okrem iného skrývajú aj feng shui metódu, ktorá je vo svete bývania relatívne veľmi podstatná. Zvlášť pri miestnosti, ako je obývacia izba. Inými slovami ide o miestnosť, v ktorej sa schádza celá rodina.

Zariaďujeme obývačku

Ak máte pred sebou prázdnu miestnosť, ktorú chcete vybaviť od úplného základu, mali by ste si najprv stanoviť zoznam priorít. Každá rodina uprednostňuje totiž iný štýl vybavenia, a to ako samotného vybavenia, tak dekorácií. Zatiaľ čo vy sa nezaobídete bez kresla, druhým by mohla najviac chýbať knižnica. Názory sú v tomto odvetví odlišné, avšak vo svete bývania sa nedá dopredu povedať, čo je zlé a čo naopak dobré. Každý by si mal zariadiť interiér podľa toho, ako mu to vyhovuje. Na druhú stranu pár pravidiel alebo tipov nikdy neuškodí. Aspoň sa tak budete môcť lepšie odraziť.

V prvom rade si teda na kus papiera napíšte vybavenie, ktoré do obývacej izby budete bezpochyby potrebovať. Od sedacej súpravy, cez konferenčný stôl až po obývaciu stenu. S týmto vybavením sa určite zhodne veľké percento obyvateľov. Dbajte na to, aby všetko k sebe spoločne ladilo. Ak si napríklad konferenčný stolík a obývaciu stenu zaobstaráte v dekore betón, potom by sedacia súprava mala byť urobená buď to v šedej alebo naopak v bielej farbe. Rozhodne nemiešajte niekoľko farieb, pretože by vás to počas dňa rušilo. Jednoduchý vzhľad robí moderné bývanie.

Žiadne vitríny ani zbytočnosti!

Ako sme už uviedli v predchádzajúcom odseku, jednoduchý vzhľad robí moderné bývanie. Zabudnite na rušivé elementy, medzi ktoré patria vitríny a zbytočnosti. Samozrejme, že si do skriniek, ktoré patria k obývacej stene, dáte pár vecí, ale v žiadnom prípade nezaobstarávajte okrem obývacej steny ďalšie skrinky alebo dokonca vitríny. Obývacia izba by mala byť zariadená jednoducho a čisto. Nábytok sa snažte umiestniť tak, aby v strede miestnosti vznikol priestor pre priechod. Ak máte štvorcovú miestnosť, pokúste sa na jednu stranu umiestniť sedaciu súpravu s konferenčným stolíkom a na stranu druhú rozložiť obývaciu stenu.

Tým vám vznikne nádherný priestor, kde prejde aj viac ľudí naraz. Akonáhle budete mať tieto veci vyriešené, môžete sa prehupnúť na druhú časť, ktorou sú dekorácie. K obývacej stene sa dá dnes priobjednať klasická polička. U niektorých variantov je polička dokonca v cene obývacej steny. Pomocou poličky tak vybavíte jednu stenu. Na ňu je možné položiť fotografie, kvetinu alebo napríklad vonné esencie, ktoré prevoňajú váš interiér. Tým máte jednu stenu takmer vyriešenú. Ak vám stena bude totiž pripadať stále prázdna, o kúsok ďalej zaveste hodiny. Ničím iným stenu neprekrývajte.

Ďalšie dekorácie v obývacej izbe

Steny by mali byť tiež elegantné a čisté. Police a hodiny tak budú na jednej stene bohato stačiť. Nezabúdajte tiež na fakt, že skrinky u obývacej steny taktiež môžete zavesiť na stenu. Všetko sa ale bude odvíjať od toho, ako je daný priestor preplácaný alebo nie. V žiadnom prípade neumiestňujte na každú stenu dekorácie alebo vybavenie. Týmto krokom by ste znehodnotili celý priestor.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.