Ako z malej kúpeľne ľahko urobiť veľkú

Paneláková kúpeľňa neposkytuje príliš veľa priestoru. Napriek tomu ani v tomto prípade nemusíte na všetko rezignovať. Aj v súčasnom bytovom riešení môžete rôznymi úpravami získať oveľa viac priestoru, než by ste čakali. Nájdu sa rôzne spôsoby, ako z miniatúrne panelákovej kúpeľne urobiť veľkú.

Spojenie kúpeľne s toaletou nie je vždy vhodné

Ak ide o garsónku, 1 + kk alebo 2 + kk s jedným či dvoma obyvateľmi, najjednoduchším spôsobom, ako v kúpeľni získať viac priestoru, je vybúrať priečku medzi kúpeľňou a toaletou. Razom zistíte, že sa vám sem vojde napríklad aj práčka, ktorú ste tam mali predtým problém napchať. Ovšem ak sa jedná o väčší byt, kde žije viacčlenná rodina, takéto riešenie rozhodne nepripadá do úvahy. Veľmi by skomplikovalo situáciu, a to predovšetkým v čase rannej hygieny, ktorú musia absolvovať všetci členovia domácnosti. Preto potom nezostáva, než ponechať obe miestnosti samostatne. Aj tak je ale možné si rôznymi úsporami priestoru významne pomôcť.

WC

Umývadlo s batériou a bidet v jednom

Čo všetko je potrebné do kúpeľne a toalety inštalovať? Okrem práčky to býva ešte kôš na špinavé prádlo a skrinky na toaletné potreby a čistiace prostriedky. Výhodné je tiež umiestnenie bidetu. V prípade, že sa vám na toaletu nezmestí (často to tak je), nie je zlé si pri umývadle na toalete nechať naništalovat batériu vybavenú výsuvnou ručnou sprchou. Jednoducho natiahnete hadicu k toalete a umyjete sa, rovnako tak môžete vďaka výsuvnej sprche napríklad bez problémov naplniť vedro na podlahe vodou. Toto riešenie je veľmi praktické. Ušetríte priestor, ktorý by vám bidet zaberal, a pritom neprídete o jeho služby a získate ešte niečo naviac (možnosť napúšťať do nádob vodu bez toho, aby ste museli riešiť, ako sa vám zmestia pod batériu v umývadle).

vana

Sprchová vanička urobí vynikajúcu službu

Ak je kúpeľňa skutočne veľmi malá, je jednoduchšie inštalovať sprchový kút, než vaňu so sprchou. Ovšem ako typizovaný dodávaný sprchovací kút je oveľa výhodnejšie zvoliť vykachlíkovaný bazénik, čiže sprchovú vaničku. Steny sprchovacieho kúta vám budú prekážať, ak trochu priberiete, môže sa stať, že vám operačný priestor pre manipuláciu so sprchou bude malý. Vybudovanie bazénika čiže umiestnenie robustnej sprchovej vaničky a umiestnenie sprchy nad ňou, umožňuje rôzne, aj veľmi atypické riešenia kúpeľne, ktoré výrazne zväčší priestor. Existujú rôzne tvarované sprchové vaničky, alebo aj malé vane, ktoré sa môžu rozmerom aj vytvarovaním hodiť práve do toho vášho priestoru. Od ostatného priestoru kúpeľne potom sprchu oddelíte tyčou s nepremokavým závesom, ktorý môžete v prípade potreby stiahnuť na bok. Ovšem stenu sprchovacieho kúta, ktorá nevhodne trčí do priestoru, bohužiaľ nikam nestiahnete. Praktické riešenie preto jednoznačne hovorí pre tento spôsob.

sprcha

Menšie umývadlo je lepším riešením

Podstatná je aj voľba umývadla. Potrebujete ho prakticky len na umytie rúk alebo vypranie drobného kúsku bielizne. Preto sú zbytočné veľké umývadlá. Voľte menšie umývadlo, dá sa vybrať napríklad aj vhodné rohové. Uvidíte potom, že každý centimeter, ktorý týmto spôsobom ušetríte, vám zväčší kúpeľňový priestor, bez toho, aby akokoľvek utrpel komfort umývania v umývadle. Zistíte napríklad, že vďaka ušetreným centimetrom z veľkého umývadla naraz budete môcť na protiľahlú stenu umiestniť práčku, bez toho aby ste sa pri plnení a vyťahovaní bielizne udreli o prekážajúce umývadlo u náprotivnej steny. Pochopíte, že počítať centimetre a premýšľať sa v tomto prípade rozhodne vyplatí. Nebojte sa pátrať a hľadať rôzne riešenia umývadlá, porovnávať ponuky viacerých výrobcov. Oplatí sa vám to, pretože usporíte priestor, vďaka ktorému bude kúpeľňa vzdušnejšia a príjemnejšia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.