Ako osadiť stĺpy pekne rovno?

Plánujete postaviť nový plot okolo svojej záhradky alebo opraviť ten starý u rodičov na dedine? Čaká vás stavba regálu vo vašej garáži alebo budete stavať detské preliezky na sídlisku? Tam všade potrebujete osadiť stĺpy. A či už sú drevené alebo kovové a či použijete betónové, dôležité je, aby stĺpy stáli kolmo. Aby ste ich rovno postavili, nepotrebujete žiadne komplikované zariadenia. Stačí vám jeden malý, ale šikovný prípravok.

Pre dodržanie rovinnosti alebo kolmosti sa na stavbách profesionálnych aj svojpomocných používajú vodováhy. Je jednoduché položiť vodováhu na rovný povrch, policu alebo traverzu a podkladať ju tak dlho, kým nebude úplne rovno. No oveľa ťažšie je s pomocou obyčajnej vodováhy ustaviť kolmý stĺp. Jeden človek aby prikladal vodováhu, druhý aby držal stĺp a tretí aby ho fixoval. A aj tak sa to nemusí na prvý raz podariť, a vodováhu treba striedavo prikladať na obidve vedľajšie plochy stĺpa, aby bol kolmý v oboch rovinách.

stĺpová vodováha

Keď použijete stĺpovú vodováhu, ušetríte si čas, nervy aj pomocníkov. Pomocou magnetov k oceľovému stĺpu alebo dodávanou pásovou perforovanou gumou pripevníte vodováhu k stĺpu, ale aj vodorovnej hrade a pomocou troch libiel kontrolujete kolmosť a rovinnosť konštrukcie. Tým, že na stĺpe meria táto vodováha na stĺpy v dvoch rovinách, vždy máte kontrolu nad svojou stavbou. Vodováhu netreba neustále prikladať a prekladať, stále je na inštalovanom stĺpe.

vodováha na stĺpy

Vodováha má v strede os, podľa ktorej sa dá nastaviť uhol zovretia od 90 do 180°a teda dá sa pripevniť aj na iné, ako okrúhle alebo štvorcové/obdĺžnikové stĺpy. Materiál vodováhy je plast, nie je ťažká a ľahko sa s ňou manipuluje. Po pripevnení na stĺp stačí pri jeho osadzovaní sledovať obe vodorovné libely a máte zaručené, že pre svoj plot osadíte stĺpy kolmo, či už ich betónujete alebo osádzate stĺpy do zemných vrutov. S pomocou správnych pomôcok vám pôjde práca rýchlo a ľahko a veľa práce si viete urobiť aj sami bez pomoci odborníkov.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.