Aké rošty sú kompatibilné s jednotlivými matracmi?

Problematika ideálnych podmienok na spánok je naozaj zložitá. Každému z nás vyhovuje niečo iné, a preto neexistuje riešenie, ktoré by dokázalo uspokojiť naozaj všetkých. Rovnako neexistuje univerzálne riešenie ani pre spojenie matracu s roštom. Ak vám preto niekto povie, že pod váš matrac môžete použiť akýkoľvek rošt, je na veľkom omyle. Aké rošty sú teda kompatibilné s jednotlivými typmi matracov?


Pevné rošty si vyžadujú pruženie

Začnime klasikou, ktorú predstavujú pevné rošty. Tie sú tvorené jednotlivými doskami spojenými popruhmi, tkaninou či upevnenými o základnú konštrukciu roštu. Ako to už z ich názvu vyplýva, sú pevné, a preto sa nedokážu pohybovať. Tým pádom ani pružiť a kompenzovať tak pohyby tela počas spánku. Pevné rošty je preto odporúčané spájať len s pružinovými alebo taštičkovými matracmi. Prípadne s matracmi z penových materiálov a latexu, ktoré sú však dostatočne hrubé. Tu vás však musíme upozorniť, že sa o niečo zvýši tvrdosť lôžka. Ak preto preferujete spanie skôr na mäkšom podklade, uprednostnite lamelové rošty.

lamelove-rosty-do-postele-mojmatrac.sk

Lamely ideálne do kombinácie s penovými matracmi

Lamely v lamelových roštoch sú do istej miery pohyblivé, a preto sami o sebe zabezpečujú dôležité pruženie. Ak by ste ich však používali s matracmi, v ktorých štruktúre sa nachádzajú pružiny, táto kombinácia by už nebola ideálna pre vaše pohodlie a zdravie. Preto lamelové rošty spájajte len s matracmi, ktoré ich neobsahujú. A to napríklad s tými vyrobenými z PUR peny, lenivej peny a iných moderných pien, latexu či hydrolatexu, prípadne s matracmi so stredovou kokosovou doskou. Lamelové rošty s väčším počtom lamiel sú stabilnejšie, a preto sa vyznačujú aj vyššou nosnosťou. Zároveň dokážu lepšie pružiť, najmä v partiách bedier a ramien, v ktorých je pri pohyboch v posteli vyvíjaný najvyšší tlak.

Polohovateľný rošt jedine s polohovateľným matracom

Ak si chcete počas spánku dopriať vyšší komfort, nepolohovateľné rošty môžete vymeniť za tie, ktorých sklon je v jednotlivých oblastiach nastaviteľný. Polohovateľné rošty umožňujú zdvihnúť hlavovú časť, a tak vytvoriť pohodlie napríklad na čítanie, niektoré dokonca aj oblasť nôh, prípadne celú posteľ vytvarovať do podoby komfortného relaxačného lôžka. V prípade, že sa rozhodnete pre polohovateľný rošt, musí byť polohovateľný aj matrac. Do kombinácie s ním preto nemožno použiť pružinové matrace či matrace s kokosovou doskou, ale len penové, pri ktorých je možnosť polohovania uvedená v popise od výrobcu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup
Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.