Zariaďujeme kanceláriu

Kým sedačka je symbolom pohodlia a oddychu, spájaná s bytom alebo šéfovskou kanceláriou, symbolom pracovného výkonu je účelne zariadená kancelária. Kvalitný kancelársky nábytok podporuje produktivitu práce a firmy to vedia, preto doň investujú. Ak si zariaďujete svoje vlastné pracovisko, čo by ste mali vedieť o kancelárskom nábytku?

Väčšina ľudí, ktorí začínajú so svojím podnikaním, spočiatku pracuje z domova. Využívajú domáci nábytok, rodinný počítač aj pripojenie do internetu na rozbeh svojho biznisu. Ale práca z gauča alebo kuchynského stola na jednej strane obmedzuje rodinu, na druhej strane neprospieva pracovnej pohode. Jednak nás domáce pohodlie zvádza k prokrastinácii, na druhej strane z dlhého nevhodného sedenia skôr či neskôr nás rozbolí chrbát.

Preto sa z dlhodobého hľadiska vyplatí investovať aj do dočasného domáceho pracoviska a zaobstarať si dobrý kancelársky nábytok. Pre prácu s počítačom stačí jednoduchý stôl, avšak s možnosťou nastavenia výšky pracovnej dosky nad podlahou. Je to dôležité najmä pre správnu polohu rúk nad klávesnicou, aby nás neboleli zápästia. A tiež pre optimálne nastavenie výšky a vzdialenosti monitora od našich očí, aby sme predišli bolestiam krčnej chrbtice a dlhodobej únave z toho. Vychádzame pritom z výšky našej postavy, každý človek je iný.

Pri súčasnej práci na počítači a s množstvom dokumentov sa hodia stoly do „L“, pričom každý môže mať inú výšku pracovnej dosky nad podlahou. Okrem nastaviteľných stolov netreba zabúdať ani na výškovo nastaviteľné kancelárske stoličky na kolieskach. Sedák by mal byť tak vysoko nad podlahou, aby lýtka so stehnami zvierali pravý uhol, keď sú chodidlá celou plochou na zemi. Nastaviteľná vzdialenosť a sklon chrbtovej opierky zaistí pohodlie pri práci a chrbát nás nebude bolieť ani po mnohohodinovej práci v takejto domácej kancelárii.

A keď po rozbehu svojej firmy si otvoríte kanceláriu v centre mesta, môžete takýto kancelársky nábytok previesť z bytu do kancelárie. Alebo aj nie, ponecháte si domácu kanceláriu a pracovisko si zariadite rovnako kvalitným nastaviteľným kancelárskym nábytkom.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.