záhradka

Záhradka za mestom

Záhrada v záhradkárskej kolónii je asi najbežnejším spôsobom pestovania ovocia a zeleniny pre ľudí, ktorí bývajú v paneláku. Fenomén záhradníčenia na malých pozemkoch je tu už desaťročia a zdá sa, že tak ľahko nezanikne.

Kto nebýva v rodinnom dome alebo nemá rodičov na dedine, tak pre neho je záhradka za mestom jediným zdrojom bio zeleniny a bio ovocia. Aj keď pre mnohých sa jedná skôr o životný štýl a spôsob relaxu. Viac ide o možnosť aktívne si oddýchnuť, ako dopestovať veľkú úrodu. Tá býva skôr čerešničkou na torte, symbolickým odmenením za vykonanú prácu.

Pokiaľ máte byt v paneláku a pracujete duševne, iste mi dáte za pravdu, že pohyb na čerstvom vzduchu a fyzická práca pomáha vyrovnať sa so stresom zo zamestnania a tiež utužuje vzťahy v rodine. A zlepšuje fyzickú kondíciu, čo si ľudia uvedomujú skôr až v strednom veku či pozdejšie. Častokrát práca v záhradke nahrádza rehabilitáciu pri ľahších zdravotných problémoch, najmä keď si viete dať prestávku kedykoľvek podľa potreby.

Ale záhradka to nie je len práca. V príjemnom prostredí sa dá pekne oddýchnuť napríklad pri spoločnej grilovačke s priateľmi, alebo s knihou na deke v tráve alebo len pozorovaním prírody okolo. A ak radi fotografujete, záhrada vám dá mnoho možností sa realizovať.

záhradka

Pre deti je záhradka priestorom, kde môžu pozorovať svet v jeho skutočnej podobe, kde ovocie rastie na stromoch a nie v supermarketoch na regáli, kde krava nie je fialová a mačka chytá myši namiesto granúl.

Keď bývate v bytovke, je záhradka za mestom jednou z možností, ako vypadnúť spoza štyroch stien na čerstvý vzduch a spojiť príjemné s užitočným.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.