Začnite bývať vo svojom

Jednou z najdôležitejších otázok v živote je okrem výberu správneho partnera tiež otázka bývania. Najrýchlejším spôsobom, ak nemôžete zostať žiť s rodičmi, je prenajať si byt alebo dom. Avšak to je najhorší spôsob financovania bývania, pretože svoje imanie nezhodnocujete a len platíte každý mesiac. Nebojte sa začať bývať vo svojom, ako to zvládnuť vám poradí dobrý finančný poradca.

Pre neskúseného človeka znamená zaobstaranie si svojho vlastného domu veľa otázok. Ako je to so zdanením nadobudnutia nehnuteľnosti, ako je to s úrokmi, oplatí sa hypotéka alebo úver, koľko je vlastne potreba mať nasporené, keď uvažujeme o stavbe domu alebo kúpu bytu? S tým všetkým a s mnohými ďalšími „drobnosťami“ vám poradí skúsený finančný poradca a ešte vám pomôže ušetriť veľa peňazí.

Správne načasovanie hypotéky je tiež dôležité, najmä keď netušíte, či sa v oblasti financovania bývania chystajú nejaké zmeny. Kvalitný finančný poradca pre nákup nehnuteľnosti a pre obstaranie finančných produktov, poradca na bývanie, všetko zistí a zariadi za vás. Celkové náklady na bývanie totiž nie sú len splátky hypotéky a úroky, ale aj prevádzkové náklady a poplatky, zálohové platby za energie a v niektorých prípadoch aj za správu a údržbu. A po dobu prípravy a výstavby vášho nového domova samozrejme aj náklady na nájom a energie v súčasnom byte.

Sami si orientačne môžete spočítať, koľko vás nové bývanie vyjde. Ako veľký dom potrebujete a aký si môžete dovoliť. K tomu poslúži hypotekárna kalkulačka. Možno vás odradí celková doba splácania, ale na rozdiel od nájmu každá splátka zvyšuje váš majetok a po poslednej splátke vám váš dom ostáva a zdedia ho vaši potomkovia. Každý rok, kedy bývate v prenajatom byte, tak strácate. Začnite preto bývať vo svojom čo najskôr.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.