Viac vlahy kvetinám

Aby kvety na balkónoch či v záhradách boli pekné celé leto, musíme ich v týchto horúčavách dobre polievať. Čo však, ak potrebujeme na pár dní odcestovať a nemáme dobrú susedku, ktorej by sme mohli dať kľúč a poprosiť ju o každodennú zálievku? Preložiť výlet na jeseň nie vždy môžeme. A prísť o všetky kvety tiež nie je optimálnym riešením.

Riešenie tejto situácie sa volá superabsorbér. Biela kryštalická látka sa primieša do substrátu alebo sa ňou zľahka posypú korienky rastlín pri presádzaní. Pri polievaní zadrží časť vody v sebe, pričom sa zmení na gél a neskôr vodu postupne uvoľňuje korienkom. Kvety v truhlíkoch, ktoré teraz polievate každý deň, tak môžu vydržať bez zálievky aj tri dni bez újmy na svojej farebnej kráse. Rovnako dobre sa osvedčila aj pri sadení nových koreňov viniča alebo mladých stromčekov.

Absorbér vody kúpite pod rôznymi názvami v predajniach záhradkárskych potrieb.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.