Štekot v paneláku nemusí byť problém

Že v paneláku pribudol nový psík zistíme veľmi rýchlo. Často sa ozýva po chodbe jeho štekot. A jeho bezradný nový pán si s tým nevie poradiť. Niekedy si psa zaobstarajú ľudia, ktorí nevedia, ako psa vychovávať, hoci by mohli používať aj výcvikový obojok a príručku výchovy psa. Naučiť sa bývať so psom nebýva jednoduché. Stačí poznať jeho potreby, mať dostatok času a poznať správne postupy a pomôcky.

Málokto si uvedomuje, že psík od malička potrebuje určené pravidlá a výchovu. Nestačí mu len naliať do misky vodu a nasypať granule. Pes vyžaduje pozornosť, treba sa mu venovať a pri tom všetkom ho neustále vychovávať. A pochváliť za dobre správanie sa aj vykonanie povelu. V prvom roku jeho života je nie len pravidelná prechádzka vonku, ale aj pobyt v byte neustála výchova.

protištekací obojok

Žiaľ často psík zostáva sám, kým rodina je v škole alebo v práci. Pes je osamote v celom byte a to v sebe skrýva niekoľko možných problémov. Kým poškodenie nábytku je len náš problém, štekanie počas celého dňa vyrušuje všetkých susedov a to môže naštrbiť naše dobré vzťahy aj ich postoj k psom všeobecne. Je to škoda, keď tomu vieme zabrániť.

Aj v ponuke značky Reedog nájdete protištekacie obojky pre psov. Ak pes reaguje dobre na váš hlas, obojok umožňuje nahranie niekoľkosekundového záznamu hlasu a v momente, kedy začne psík štekať, sa ozve váš povel. Pre psíkov, ktorí majú problém s rešpektom povelov, použite protištekací obojok s vibráciami alebo s jemným impulzom, ktorý psa upozorní vždy keď zašteká.

Jednoduchým spôsobom za využitia dostupných obojkov spoločnosti Reedog dokážete ukontrolovať svojho psíka aj vtedy, keď ho musíte nechať doma samého. Dobre vychovaný pes nebude hnevať susedov a uľahčí vaše vzájomné vzťahy a spolužitie v paneláku. Pretože susedov si nevyberáme, ale môžeme ovplyvniť, aký budú mať na nás názor. A či bude náš psík pre nich votrelcom alebo milým priateľom.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.