Stavby z dreva na bývanie

Keď sa povie „drevostavby“, každý si predstaví niečo iné. Pre jedného je to moderná drevenica, pre iného nízkoenergetický dom zo sendvičových panelov a pre niekoho záhradný altánok či prístrešok pre auto. Kto má pravdu? Ak si zvolíte dodávateľa Drevostavby Gasparik, tak potom môžete dostať všetko z vymenovaného a k tomu ešte aj štýlový drevený nábytok.


Drevo je tradičný stavebný materiál a je u nás stále dostupné. Využíva sa vo veľkej miere na strešné konštrukcie pod krytinu šikmých, stanových či valbových striech rodinných domov aj bytoviek. V minulosti sa hojne využívalo na celé stavby na bývanie aj hospodárske budovy a v poslednej dobe zažíva obrovský návrat späť na scénu. Nie len pre svoju dostupnosť v našich zemepisných šírkach, ale najmä pre svoje vynikajúce vlastnosti. A to nie len mechanické, ale aj tepelnoizolačné.

Drevostavby v podobe zrubov či dreveníc sa stavajú nie len ako rekreačné objekty, ale stále častejšie si ich ľudia nechávajú stavať ako rodinný dom na celoročné bývanie. Svojím nápadným vonkajším vzhľadom sú vhodné do vidieckych podhorských oblastí.

zrub

Do bežnej zástavby rodinných domov nenápadne zapadnú nízkonergetické drevostavby z lepených hranolov s vonkajšou izoláciou z drevovláknitej vlny. Na ňu sa nanáša difúzne otvorená omietka, ktorá dovoľuje stavbe dýchať, alebo drevená fasáda. Veľkou výhodou takýchto drevostavieb okrem nízkych nárokov na spotrebu energie je aj rýchlosť výstavby. Na hotový základ trvá postaviť drevodom niekoľko mesiacov. Ak plánujete presťahovanie do nového drevodomu z paneláku, nemusíte platiť dlhé roky nájom v byte a súčasne stavať na hypotéku dom.

drevostavba

Drevo je vynikajúcim materiálom pre stavbu záhradných chatiek alebo altánkov pre oddych. Dovoľuje realizovať rôzne nápady a designové prvky a svojou prirodzenosťou sa stane integrálnou súčasťou vášho rodinného prostredia.

Stavať z dreva sa rozhodne oplatí.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.