Niekedy je výhodné požičať si

Každý sa má prikrývať takou perinou, na akú má. To je len jedno z prísloví, ktoré nás nabádajú v živote správať sa uvedomelo. Keď v rámci svojej rodiny narábame s peniazmi rozumne, nemôže nás prekvapiť nič mimoriadne. Postupné zariaďovanie domácnosti môže ale chvíľu trvať a za túto dobu môžeme tiež prerobiť veľké peniaze. Niekedy to bez rozumnej pôžičky nejde.

Keď sa vám v lete pokazí mraznička alebo v zime kotol na kúrenie, sú to poruchy, ktoré výrazne zasiahnu do života rodiny a spôsobujú ďalšie finančné straty. Keď na takéto nehody nemáte finančnú rezervu, pretože ste investovali do iných vecí v byte, môže byť pôžička dobrý a dostupným riešením. Aj keď zaplatíte nejaký úrok za dobu, čo ju budete splácať, vždy to bude menšia suma, ako by ste zaplatili, keby ste problém neriešili. Efektívny kotol na vykurovanie bytu má nižšiu spotrebu, než napríklad elektrické vykurovacie telesá. A riziko prechladnutia tiež so sebou nesie problém ďalších nákladov alebo straty príjmu.

kotol

Ďalšou možnosťou, kedy sa oplatí výhodná pôžička, je výmena okien na byte. Prakticky okamžite po inštalácii nových okien získate niekoľko výhod. V prvom rade okamžite šetríte náklady na vykurovanie znížením strát cez izolačné dvojsklá aj zateplené rámy okien. A tiež sa podstatne zrýchli umývanie okien, to ocenia najmä gazdinky. Úspora je taká významná, že nejeden dodávateľ plastových okien o nich tvrdí, že sa prakticky zaplatia samé.

Netreba ale zabúdať, že pôžička nie je dar. Musíte mať vo vašom rodinnom rozpočte priestor na mesačnú splátku. Pokiaľ nemáte problém s peniazmi, ale aktuálne potrebujete väčšiu sumu naraz, dobrá pôžička vám pomôže. Každá investícia, ktorá vám pomôže znížiť mesačné náklady na domácnosť, ktorá vám ušetrí veľa času, ktorý potom venujete rodine, sa vráti a na ňu sa oplatí si požičať.

Narábajte s peniazmi rozumne a zlepšite si svoje bývanie.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.