Nevyhovujú vám skrine v paneláku? Nechajte si ich postaviť na mieru

Veľká časť obyvateľov našej republiky našla útočisko v panelových domoch. Pritom práve tu často bojujú s nedostatkom priestoru. Je ťažké zohnať skrine, ktoré by presne pasovali do vopred vymedzeného priestoru, neprekážali, efektívne využívali miesto a navyše ešte boli príjemné z hľadiska dizajnu.

Vychutnajte si pocit, že je byt nafukovací

Ak sa chystáte na väčšiu alebo dokonca celkovú rekonštrukciu svojho bytu, určite príde na rad aj otázka nového riešenia úložných priestorov. Nebojte sa a investujte do novej a plne funkčné skrine, a to najlepšie vstavanej. Táto investícia sa vám stopercentne oplatí. Môžete voliť rôzne cenové riešenia podľa prostriedkov, ktoré máte k dispozícii. Získate nečakané množstvo priestoru pre ukladanie vecí. Zrazu budete mať pocit, že váš byt, respektíve úložný priestor vo vašom byte, je jednoducho nafukovací. Zistíte, že aj keď nová vstavaná skriňa je na plochu vlastne rovnaká, ako bola tá klasická, vďaka jej úspornému a praktickému vnútornému funkčnému riešeniu sa do nej zmestí oveľa viac vecí. Navyše nikde neprekáža. Nemôžete o ňu zakopnúť a odraziť si palec, nemusíte sa hnevať s nefunkčným zatváraním, kedy nefungujú správne pánty a jej dvere sa neustále vykláňajú do priestoru.

Rozvrhnite si vnútorné usporiadanie

Podstatné sú samozrejme rozmery vstavanej skrine. Možnosť nechať si všetko vybudovať na mieru je ideálnou príležitosťou, ako dokonale využiť rôzne výklenky a niky, ktoré inak nie sú príliš šikovné, a málokedy do nich pasuje nejaký nábytok. Tu máte ideálnu možnosť tento priestor zakomponovať do celkového riešenia úložných priestorov v byte. Doslova tak využijete každý centimeter priestoru a nič nepríde nazmar. Pokojne je možné vybudovať vstavanú skriňu cez celú stenu a navyše od podlahy až k stropu. Horné zásuvky pri strope poslúžia napríklad na sezónne veci, ku ktorým nepotrebujete mať prístup tak často. Nepodceňujte vnútorné usporiadanie skríň. Aj tu sa dá dosť ušetriť miesto. Preskúmajte aké „vychytávky“ sú k dispozícii, napríklad rôzne sklopné poličky, stojany, ktoré sa dajú pripevniť na zadnú stenu či boky skrine apod. Rozhodne nie je od veci si všetko dopredu rozkresliť, rozmerovo prepočítať a premyslieť. Nedôjde potom k žiadnemu nepríjemnému prekvapeniu, kedy nečakane budete musieť riešiť, že sa vám niečo nezmestí.

satnik

Voľte svetlý a nadčasový dizajn

Dizajn rozhodne nepodceňujte. Samozrejme, že je v prvom rade dôležitá funkčnosť, ale nevzhľadná, hoci veľmi prakticky vyrobená skriňa vám rozhodne nespôsobí takú radosť, ako po všetkých stránkach dokonalý celok. Potrebujete opticky zväčšiť priestor miestnosti? Nie je nič jednoduchšie, než si nechať vybudovať zrkadlové dvere. Tie vám sebemenšiu izbu zdvojnásobia. Lepšie sú tiež svetlejšie farby, biela, okrová, najlepšie tiež lesklý povrch. Tieto typy odrážajú svetlo a ožarujú celú miestnosť. Nebojte sa ani farieb, ak je miestnosť nejako ladená. Rešpektujte ale celkový vzhľad. Pri výbere designu stavte skôr na nadčasovosť, prírodné svetlé prevedenie.

Extravagancia, ktorú môžete zložiť

Ak si vyberiete nejakú tmavú extravaganciu, môže sa vám po nejakej dobe stať, že vás prestane baviť a čo potom s ňou. Najlepšie je preto zvoliť univerzálnejšie riešenie, ktoré prežije aj zmenu interiéru a skamaráti sa aj s inou výmaľbou a výzdobou miestnosti. Ak chcete skriňu občas nejako obmeniť, vyberte si zlupovacie polepy, ktoré budete môcť kedykoľvek z dverí stiahnuť, bez toho aby došlo k poškodeniu podkladu. Môžete si potom niečo nalepiť a v okamihu, keď dostanete chuť na niečo iné, všetko jednoducho stiahnuť. Voľte plne výsuvné šuplíky so zatváraním s doťahom. Vďaka nim pôjdu zásuvky otvárať a zatvárať hladko. Nebude hroziť situácia, kedy vám plne naložený šuplík spadne pri neobratnej manipulácii na nohu. Zatváranie s doťahom potom zaistí, že si nepriškripnete prsty.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.