Nábytok z masívu je odolnejší, pevnejší a mohutnejší

Nábytok sa najčastejšie vyrába z dreva. Stolári aj výrobcovia nábytku ho tak často používajú ako hlavný materiál, s ktorým pracujú. Nie je však drevo ako drevo, záleží na tom, aký druh si vyberiete. Podľa toho sa tiež okrem iného odvíja cena. Tá hrá pre mnoho ľudí obrovskú úlohu. Aj cez to, že materiálne bude výrobok horší. Čo sa týka dreva, môžete siahnuť napríklad po drevotrieske alebo kartóne. Nábytok vyrobený z tohto materiálu bude však horší ako z masívu. Cenovo vás na druhú stranu vyjde lacnejšie.

Nábytok z masívu je kvalitnejší a drahší

Ak chcete kvalitnejší nábytok a nerobí vám problém si za neho priplatiť, môžete využiť masív. Ten býva luxusnejším tovarom, čo značí aj jeho samotná cena. Nemusíte sa ale báť toho, že by vám nábytok z masívu nevydržal. Jeho dlhá životnosť vám zaručí dlhé roky spokojnosti. V prvom rade je nutné vás oboznámiť s týmto pojmom. Nábytok z masívu značí, že je daný výrobok vyrobený len z jedného kusu dreva. Ak sa stretnete niekedy s nábytkom z masívu, môžete tomu teda rozumieť tak, ako bolo uvedené v predchádzajúcej vete.

Hlavná výhoda masívu na rozdiel od iného dreva alebo materiálu spočíva v tom, že je ťažší, odolnejší a mohutnejší. Práve preto sa masív používa na luxusnejší nábytok a kupujú si ho tak ľudia, ktorí sú ochotní za svoje vybavenie bytu priplatiť. Musíte zároveň vedieť fakt, že masív neustále pracuje. Na to by mali myslieť prevažne výrobcovia alebo stolári, u ktorých si zákazník podobný nábytok objedná. Drevotriesky alebo iné drevené kompozície už naďalej nepracujú a zostávajú teda v takom stave, v ktorom si ich kúpite.

Výhody v kocke

Ak sa pozrieme na výhody nábytku z masívu, tou prvou je životnosť. Vysoká životnosť nábytku z masívu zaručí dlhé roky spokojnosti, o ktorých sme sa zmieňovali v predchádzajúcich odstavcoch. Mohutnejší, odolnejší a pevnejší materiál vám tak zaistí všetko, čo od nábytku očakávate. Na oplátku ale musíte investovať do svojho vybavenia ďaleko vyššiu sumu. Ak si nemôžete nábytok z masívu dovoliť a uvítali by ste lacnejší variant, ideálnym riešením je drevotrieska. Nábytok síce nie je tak kvalitný, avšak na druhú stranu je lacný a dostupný všetkým.

Dôležitým faktom je ten, že nábytok z masívu neohrozuje v žiadnom smere vaše zdravie. Jedná sa teda o výrobok zdravotne nezávadný. Práve tento bod hrá taktiež obrovskú úlohu pri výbere nábytku. Zákazníci sú následne ochotní investovať vyššie čiastky. Masívny nábytok je teda inými slovami zdravotne prispôsobilý aj pre deti alebo alergikov, ktorí by mohli mať s ostatnými materiálmi problém. Medzi ďalšie menšie výhody patrí napríklad ľahká údržba, nádherná vôňa a vzhľad. Nábytok z masívu skrátka vyzerá nádherne a zvlášť v momente, keď si ho vyrobíte na mieru podľa svojich predstáv.

Záverom nevýhody

Najväčšou nevýhodou je spomínaná cena, ktorá trápi nejedného zákazníka. Ak však máte o tento druh nábytku záujem, určite budete ochotní investovať do vybavenia vyššie sumy.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.