Krb v byte

Krby sú u nás spojované skôr s vidieckym bývaním s akcentom na vyššiu vrstvu spoločnosti. Zvykli sme si vídať krby v šľachtických sídlach, prerobených na múzeá a vídame krby aj v rodinných domoch a evokujeme si s tým spojený luxus. No nič z toho nemusí byť pre nás dogmou a záleží len od našich túžob, ako budeme bývať a ako budeme svoj príbytok vykurovať.


Krby so svojím skutočným nefalšovaným plameňom nám pripomínajú našu historickú minulosť, kedy sa ľudia pri ohni zohrievali a učili pripravovať prvé pečené pokrmy. Možno práve preto milujeme pohľad do mihotajúcich sa plameňov nad polenami dreva a milujeme teplo, ktoré z krbu na nás sála. Romantickejšie povahy vidia v krboch naozajstné centrum domova, ktoré je pretavené do prísloví, ako „rodinný krb“ či „teplo domova“.

Pri stavbe rodinného domu alebo jeho rekonštrukcii nie je náročné inštalovať krby a splniť tak romantické predstavy našich nežných polovičiek o tom, ako by mal vyzerať domov. Súčasné konštrukcie a použitie krbových vložiek zaistí nie len to, že krby nie sú zdrojom znečistenia, ale aj to, nehrozí nijaké nebezpečenstvo ohrozenia vybavenia domu. Moderné krby urobili z ohňa skutočne dobrého sluhu.

Efektívne kúrenie krbom

Vykurovanie rodinného sídla krbom dnes zaujme aj racionálnejšie povahy. Moderné konštrukcie krbov dovoľujú vykurovať nie len miestnosť, v ktorej je krb inštalovaný, ale aj celý dom. Či už rozvodom teplého vzduchu po dome alebo inštalovaním rozvodov vody zohrievanej v krbe. Využíva sa teplo, ktoré by v minulosti vyletelo komínom.

krb

Krby môžu slúžiť aj na vykurovanie bytov. Iste, inštalovať ho do paneláku na jedenáste poschodie by asi nebolo len tak jednoducho možné, ale ešte stále existujú byty, prevážne tehlovej konštrukcie, ktoré boli pôvodne vykurované lokálnymi vykurovacími telesami a majú postavené komíny. Ak však takýmto bytom nedisponujete, môžete uvažovať o montáži krbu na vašej chate. Romantické prostredie tak dostane nový náboj a súčasne predĺžite sezónu, počas ktorej môžete vašu letnú chatu využívať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.