Klimatizácie do bytu – tieto mýty už dávno neplatia!

Myslíte si, že klimatizácie do bytu sú len pre vyvolených, že klimatizácie spôsobujú ochorenia a podobne? Pravdepodobne ste stále verní mnohým mýtom, ktoré už pri moderných klimatizáciách neplatia!

Človek, ktorý vynašiel klimatizáciu, by si nepochybne zaslúžil Nobelovu cenu. A vlastne, rovno aj štyri, klimatizácie sú totiž zariadenia, bez ktorých si už v dnešnej dobe leto nevieme predstaviť. Auto bez klimatizácie už nie je autom, klimatizácia v práci je už tiež takmer samozrejmosť a pomaly sa začínajú rozširovať aj klimatizácie do bytu. Nástup klimatizácií do súkromných obydlí je na Slovensku veľmi pomalý, aj keď v mnohých iných krajinách sú klimatizácie v byte samozrejmosťou. Stále veľa Slovákov si myslí, že klimatizácie do bytu sú len pre bohatých, že majú vysokú spotrebu, spôsobujú zdravotné problémy… Iným slovom, veria mýtom, ktoré niekedy dávno platili, dnes sú však už minulosťou. Takíto ľudia potom neustále nadávajú na horúčavy, celý deň vetrajú a skúšajú rôzne tradičné spôsoby, ako sa v horúčavách ochladiť. Tie však obvykle buď nefungujú vôbec alebo len veľmi obmedzene. Pozrime sa tak radšej na to, akým mýtom o klimatizáciách by ste nemali veriť.

Lacné, tiché a bezpečné?

Prvý mýtus hovorí o tom, že klimatizácie sú mimoriadne drahé a ich prevádzka nie je o nič lacnejšia. V dnešnej dobe sú však klimatizácie prístupnejšie ako kedykoľvek predtým a vyrábané sú s cieľom čo najvyššieho výkonu pri čo najnižšej spotrebe, klimatizácia tak nebude o nič náročnejšia na energiu ako ostatné domáce spotrebiče. Moderná klíma do bytu taktiež nie je hlučná, ako sa o nej hovorí. Starodávne klimatizácie sú skutočne hlučné ako dieselová lokomotíva, tie moderné však vedia pracovať takmer nehlučne. Medzi ďalšie mýty patrí povera, že klimatizácie spôsobujú rôzne zdravotné problémy. Novodobé klimatizácie pritom obsahujú rady rôznych filtrov, vzduch z nich tak je dokonca čistejší, ako zvonku. Samozrejme, nato, aby ani pre vašu klimatizáciu tieto mýty neplatili, musíte vyberať moderné a osvedčené klimatizácie. Napríklad klimatizácie Samsung. Klimatizácie Samsung síce nepatria medzi najlacnejšie, majú však inovatívne invertorové pohony a množstvo technológií, ktoré nájdete na webe – samsungklima.sk. Tak nečakajte a zaobstarajte si svoju modernú a spoľahlivú klimatizáciu aj vy!

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.