Inšpirácie pre panelákový byt

Už vás štandardný panelákový byt nudí? Prestavba kúpeľne a kuchyne stále neodlíšil váš byt od tých ostatných? Aby ste sa doma cítili príjemne a pohodlne, nemusíte investovať veľké sumy do prestavby bytu. Často stačia len drobné zmeny nábytku alebo drobné dizajnové doplnky. Poradíme vám, kde sa nechať inšpirovať.

V každom byte máme miestnosť, v ktorej trávime najviac času. Po návrate z práce je to obývačka. Chceme aby bola pohodlná a ponúkala možnosť oddychu pri televízii, počítači alebo dobrej knižke. Na pohodlnej sedacej súprave si nielen prečítame svoj obľúbený časopis alebo na tablete prelistujeme webovky. Je to miesto, kde trávime čas s priateľmi pri družnej debate alebo spoločenskými hrami.

Okrem veľkej a pohodlnej sedačky je dôležitým kusom nábytku v obývačke aj stolík pre podávanie občerstvenia, uloženie knižiek a časopisov alebo len odkladanie mobilu. Ak radi čítate, potrebujete knižnicu alebo dosť miesta na knižky v nábytkovej stene. Presklená vitrína ponúka priestor pre sviatočné sadu pohárov a tanierov alebo vašu zbierku DVD.

V obývacej stene býva vyhradený priestor aj pre ocenenie a športové poháre, keď pán alebo pani domu holduje niektorému zo športov. Aj keď už nepretekajú a venujú sa napríklad cyklistike alebo rally len rekreačne, pekný pohár pripomenie dávne víťazstvo aj emócie, ktoré ich sprevádzali.

Keď vyberáte nový nábytok, nezabúdajte, že okrem toho, že sa vám páči alebo je pohodlný na používanie, musí sa do vášho bytu aj vojsť. Zmerajte si preto miesto, ktoré máte k dispozícii a porovnajte ho s rozmermi zamýšľaného nábytku. Niekedy aj centimeter rozhodne o tom, že si musíte vybrať iný kúsok alebo spolu so sedačkou napríklad kúpiť aj menšiu komodu.

Veľkú službu vo vytváraní útulnosti a osobitého šarmu robia väčšinou drobnosti. Nechajte sa inšpirovať katalógom samolepiek na stene a dotvorte prázdne plochy. Výhodou je, že nemusíte zakaždým maľovať, stačí len jednofarebnú plochu ozdobiť samolepkou. A keď vás omrzí, jednoducho ju zložíte a nalepíte novú. Budete tak prezentovať nielen svoju momentálnu náladu, ale aj duchovný motív alebo si dáte na oči svoj dlhodobý cieľ. Kvalitná samolepka na stenu môže pripomínať vašu nedávnu skúsenosť alebo krásnu dovolenku, na ktorú nechcete zabudnúť.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.