Čo sú to dynamické podložky na stoličku

Ak ste ešte nehľadali informácie, čo vám pomôže zmierniť bolesti chrbta, zrejme vás pri vašej sedavej práci ešte nebolel chrbát. Akokoľvek sa môže zdať, že ak si sadneme, tak si oddýchneme, opak je pravdou. Sedenie je pre naše telo veľmi zaťažujúce a bolesti chrbta a krížov sú prvým príznakom, že s nami nie je niečo v poriadku. Zvýšená hmotnosť a bolesti nôh sú ďalším prejavom dlhého a nesprávneho sedenia.Ak si totiž sadneme a oprieme sa, a je jedno či na kancelárskej stoličke v práci, alebo do pohodlného kresla doma, okamžite sa uvoľnia svaly v okolí chrbtice. V prvom momente to môžete pocítiť ako úľavu, ale v skutočnosti začnú jednotlivé stavce tlačiť na medzistavcové platničky a výsledkom sú bolesti v krížoch a tŕpnutie nôh. Neriešený stav môže vo vyššom veku viesť k prasknutiu platničky, alebo takzvanému vyskočeniu platničky.

Zabrániť bolestiam a zhoršovaniu stavu chrbtice dokážu podložky na stoličky Dynasit tým, že udržujú chrbtové svalstvo v neustálom napätí. Teda aj keď sedíme a pracujeme, alebo oddychujeme, máme vzpriamené držanie chrbta a súčasne pracujúce svaly spaľujú energiu, ktorú sme do tela dostali výdatným jedlom. Teda chudneme a znížená hmotnosť tela má ďalší blahodárny vplyv na stav našej chrbtice.

Zdravé sedenie je teda dynamické sedenie, ktoré znižuje namáhanie chrbta a odstraňuje najväčšiu nevýhodu sedavého zamestnania: nedostatok pohybu. Dynamické podložky sa dajú používať na akýkoľvek typ stoličiek v zamestnaní, ale aj v domácnosti, fungujú na báze nafúknutia vzduchom a ak si nevyberiete na stránke www.dynasit.sk z ponúkaných vzorov a farieb, navrhnete si svoj dizajn.

Konštrukcia dynamickej podložky bráni poteniu sedacej partie vášho tela a v prípade problémov s hemoroidmi alebo kostrčou sú dostupné aj modely, ktoré riešia túto záležitosť. Špeciálne tvarované dynamické podložky sú určené tehotným ženám a mamičkám tesne po pôrode. Či už sedieť chcete alebo musíte, nie je dôvod, aby ste nemohli sedieť zdravo.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.