Akým farbám a dekorom fandí moderná kuchyňa?

Zariaďujete kuchyňu v novostavbe či v novom byte? Alebo uvažujete o rekonštrukcii tej súčasnej? Tak to určite zvažujete, akú kuchyňu si vybrať. Vedľa jej štýlu, kedy sa obvykle rozhodujeme medzi klasickým, moderným až hypermoderným štýlom, eventuálne rustikálnym alebo provence dizajnom, je tu hlavne rozhodnutie o voľbe farby kuchyne a jej dekoru.

Zostaneme u moderných kuchýň, ktoré volíme v 95 % prípadov. Ako si teda poradiť s farbou a dekorom? Pozrieme sa, čo je dnes najžiadanejšie a čo odporúčajú aj interiéroví dizajnéri a štúdiá.

Čierna a drevo – favorit moderných kuchýň

Ešte donedávna si na čiernu kuchyňu trúfol málokto. Dnes je jedným z najobľúbenejších riešení. Väčšinou ale má na kuchynskej linke plnohodnotného partnera – drevo alebo lamino v dekore dreva. Svetlejšie aj tmavšie. Drevený dekor sa obvykle objavuje na rôznych postranných plochách, na kuchynskej doske a v rôznych drobnejších detailoch. Dominantnou zostáva čierna, ale o to viac tieto drevené detaily vyniknú.

A teraz naopak

Skúste si to teraz vymeniť. Dominantným urobte stredne tmavý drevený dekor a ako doplnkovú farbu nechajte čiernu. To je druhý trendy variant pre moderné kuchyne. Je veľmi obľúbený, pretože aj lacné kuchyne vďaka nemu vyzerajú luxusne.

50 odtieňov šedi

Nebojte sa šedej. Samostatne, v rôznych odtieňoch – svetlej aj tmavej, či v zaujímavých kombináciách s bielou, čiernou i s dreveným dekorom. Odtiene sivej farby kuchyni pristanú. Módny trend priniesla obľuba betónových povrchov napríklad na dlažbe. Šedá linka tón v tóne takúto podlahu krásne doplní. Naviac šedá vytvára zaujímavé kombinácie aj s dreveným dekorom laminátových podláh, či priamo s drevenými podlahami. Často sa šedá objavuje ako veľmi tmavá a vlastne ide o matnú čiernu či čiernu s akýmsi grafitovým odleskom.

Biela pani našej kuchyne

Stálicou je ale tradične biela kuchyňa. Matná aj lesklá. Celobiela, ale aj v kombinácii so svetlejšími variantmi dreva a dreveného dekoru. Biela je praktickým riešením do malých interiérov a kuchýň, ktoré opticky zväčšuje. Taktiež je obľúbená do prepojených obytných interiérov, ktoré spojili do jedného celku kuchyňu, jedáleň a obývačku. Biela je častým riešením pre tieto interiéry.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.