Ako ochrániť matrac

Máte problém s matracmi? Musíte ich často čistiť, prať ich obal, vetrať na balkóne a pravidelne meniť posteľnú plachtu? Za tejto situácie vám pomôže riešenie, ktoré vám uľahčí starostlivosť o posteľ a vyrieši problémy s hygienou. Tým pomocníkom v spálni je nepremokavá plachta.

Vaše dieťa v noci nepokojne spí a často ho musíte v noci prezliekať? Manžel po ťažkej práci hlboko oddychuje a niekedy sa až neprimerane spotí? Býva niektorý člen rodiny často chorý a počas liečenia sa horúcim čajom prepotí niekoľko pyžám? To všetko sú situácie, ktoré kladú zvýšené nároky na posteľnú bielizeň a následne na gazdinku pri odstraňovaní následkov popísaných situácií. Kým však obliečky vyperieme a vysušíme raz-dva a zatiaľ použijeme druhú sadu, pri matracoch to také jednoduché nie je, ak nemáte kúpené rovno dva. A to nie je lacná záležitosť.

Riešenie v podobných situáciách prináša nepremokavá plachta na posteľ, vyrobená z dvoch vrstiev. Spodná polyuretánová vrstva zaistí, že sa vlhkosť z tela nedostane do matraca a súčasne svojou konštrukciou umožňuje matracu „dýchať“. Pri tom ale bráni pohybu roztočov. A vrchná textilná vrstva je príjemná na dotyk a umožňuje nám pohodlne spať. V ponuke sú tri druhy materiálu, froté, jersey alebo tencel, záleží na vás, čomu dáte prednosť, čo je vám na dotyk príjemnejšie.

nepremokavaplachta

Širokú škálu rozmerov od detských matracov po postele pre jednotlivca i manželské dvojlôžka dopĺňa veľké množstvo farebných prevedení, nemusíte si vybrať len bielu farbu, ale aj z mnohých pastelových, aby nepremokavá plachta ladila s vašou bielizňou do spálne alebo detskej izby. Dvojvrstvové prevedenie plachty je doplnené gumou po okrajoch, takže ju pohodlne natiahnete na posteľ alebo matrac a môžete spať bez obáv, že v noci alebo ráno vás čaká prezliekanie postele a výmena matraca vášho blízkeho.Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.