Aké napätie pre akunáradie?

Akumulátorové náradie je šikovným pomocníkom v domácnosti a hobby dielni. Lenže čím menší akumulátor, tým menší výkon aj doba použitia. A so zväčšujúcim sa akumulátorom rastie aj hmotnosť náradia a doba nabíjania. Firma HITACHI Power Tools/HiKOKI elegantne vyriešila otázku napätia pre ručné náradie. Jeden akumulátor dodáva 18 aj 36 Voltov.

Multifunkčná napájacia súprava BSL36A18 Multi Volt predstavuje niekoľko zlepšení naraz. Pri napätí 36 voltov má nadštandardnú kapacitu 2,5 Ah, pri 18 V poskytuje 5 Ah. Rozmery a hmotnosť má pritom prakticky rovnaké ako klasická 18-voltová batéria. Jeden akumulátor tak môžete použiť ako 18 voltový napríklad do akuskrutkovača DS36DA a tiež do silnej okružnej píly na 36V C3606DA. Nemusíte mať dve náradia s dvomi rôznymi batériami a dvomi odlišnými nabíjačkami. Takže tiež ušetríte miesto vo svojej domácej dielničke.

Náradie na 36V pracuje s nižším prúdom, čo predstavuje nižšie tepelné straty v pohone a teda viac energie dostupnej používateľovi a predlžuje životnosť akumulátora až na 1500 cyklov. Keď k tomu prirátame aj bezuhlíkové motory v oboch typoch menovaného náradia, tak úspora hmotnosti a zvýšený výkon sú ďalším benefitom domáceho majstra pri používaní nových technológií. Akumulátor automaticky rozozná, či je vložený do náradia na 18 alebo 36 V a tak sa nemusíte starať o to, či ste prepli nejaký prepínač do správnej polohy. Všetko za vás vyrieši baterka. A pri nabíjaní ušetríte oproti iným systémom až 20% času, pretože sa takýto akumulátor nabije rýchlejšie.

Každý domáci majster potrebuje mať svoje náradie po ruke a najlepšie na každú činnosť iné. Lenže bytové domy neponúkajú veľkorysé priestory a dielnička sa musí zaobísť často len s vyhradeným kútom alebo je šikovne zabudovaná do vstavanej skrine. Každá úspora priestoru je potom vítaná. Nové náradie HiKOKI ponúka vysoký výkon aj úsporu v jednom.

Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.