Aby petúnie dlhšie kvitli

Aby petúnie dlhšie kvitli

Tiež máte ozdobené okno alebo balkón na svojom byte truhlíkami s pestrofarebnými kvetmi petúnií? A tiež vás mrzí, že po rozvinutí sa veľmi rýchlo odkvitnú a vyschnú? Je to kolobeh prírody, ale existuje možnosť, ako im pomôcť, aby kvitli až do neskorej jesene, vlastne až do prvých mrazov.

Úplne stačí, k odkvitnuté a suché kvietky budete vyštipovať. Tým zabránite vytváraniu plodov so semenami a takto ochránite rastlinu pred vysiľovaním a vyschnutím. Vytváranie plodov je pre rastlinu náročné, preto začnú usychať najprv spodné listy a neskôr celé vetvičky. Keď petúnii nedovolíte vytvoriť plody a semená, bude nasadzovať vždy nové a nové kvety. Ona sa iba snaží o prosté zachovanie rodu.

Petúnie môžete uprostred leta omladiť aj tak, že skrátite najdlhšie halúzky približne na tretinu. O pár dní rastlina vyženie nové mladé vetvičky, na ktorých neskôr nasadí na nové kvety. Ak neurobíte tento zásah na celom truhlíku naraz, ale rozdelíte si ho na niekoľko dní po sebe, tak zvonka ani nebude nikto vidieť, čo s rastlinou robíte, len susedia uvidia krásnu zelené rastlinu s množstvom pestrofarebných kvetov.

Ak najkrajšie dozrievajúce plody necháte dozrieť úplne, stačí pár desiatok kusov, a počkáte, kým tobolky prasknú, môžete pozbierať semená do suchého sáčku a na jar si môžete vysiať svoje vlastné petúnky do zakoreňovacích misiek. Nemusíte potom zháňať, kde predávajú a za koľko mladé rastlinky petúnie.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.