Zimné pneumatiky pre vašu bezpečnosť

Ani koniec leta nemusí znamenať koniec vašich rodinných výletov. Návštevy múzeí, zámkov alebo hradov môžu pokračovať ďalej. Len nesmiete zabúdať, že okrem teplých kabátov pre seba si musíte zaobstarať tiež zimné pneumatiky pre vaše auto. Nie len preto, že pneumatiky s označením M+S alebo snehovej vločky predpisuje zákon, ale aj preto, že tieto pneumatiky významne zvyšujú vašu bezpečnosť.

Slovensko je členitá krajina a úplne iné poveternostné podmienky panujú v jednom dni pri Dunaji a iné pod Tatrami. Preto keď idete autom ďalej, ako do susedného mesta, musíte v zimnom období počítať so zmenami počasia a tým aj so zmenou jazdných vlastností auta. Zákon na to pamätá tým, že definuje interval od 15. novembra do 31. marca. Ak je vtedy na vozovke súvislá vrstva snehu, ľad alebo námraza, môže vodič osobného motorového vozidla toto vozidlo užívať, iba ak má na všetkých nápravách nainštalované zimné pneumatiky. Pneumatiky s označením „zimné“ majú nie len špecifický vzor dezénu, ktorý zlepšenou adhéziou podporu najmä brzdenie na snehu a ľade, ale aj trakciu, ktorá nám umožňuje pohnúť sa dopredu.

Schopnosti zimných pneumatík sú ale okrem dezénu podporené aj zmesou, z ktorej sú vyrobené. Tá je pri nižších teplotách mäkšia, ako letné pneumatiky a preto aj keď nie je vozovka pokrytá čerstvým alebo ujazdeným snehom, len je asfalt zmrznutý, na zimných pneumatikách je jazda bezpečnejšia. Pokiaľ svoje auto na zimu neodstavujete do garáže, ale jazdíte s ním, zimné pneumatiky sú nie iba výhodou, ale nevyhnutnosťou.

zimné pneumatiky

Ako si vybrať zo širokej ponuky zimných pneumatík? Bez obáv môžete siahnuť z domácej produkcie napríklad po pneumatike Matador MP92 Sibir Snow a zvoliť správny rozmer pre vaše auto podľa technického preukazu. Už z pohľadu na dezén pneumatiky je jasné, že sa bude dobre správať na čerstvom aj ujazdenom snehu a poradí si aj s vodou na ceste.

Zdroj: e-pneumatiky.sk

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.