Vychutnajte si prípravu jedla aj stolovanie

Kedy ste si naposledy s partnerom a deťmi sadli k spoločnému jedlu a vychutnávali si nie len pokrm, ale aj príjemnú chvíľu? Väčšina zamestnaných ľudí cez týždeň na to nemá čas a každý jeme v závodnej reštaurácii alebo v bufete. Preto využite víkendové dni a pripravte si doma niečo dobré pre jazýček aj dušu. S kvalitným vybavením do kuchyne to zvládnete ľahko a radi.

Jedlo vnímame ako nutnosť, jeho prípravu ako činnosť, ktorej sa nevyhneme a ktorá svojou pravidelnosťou vytvára zvyk. Ale aj varenie samé môže priniesť radosť, ako sme písali nedávno. Rozdiel vo varení z povinnosti a pre radosť spočíva v tom, pre koho jedlo pripravujeme a tiež aké kuchynské potreby máte k dispozícii. Pretože kvalitné kuchynské vybavenie nie len šetrí čas, potrebný na prípravu jedla, ale aj uľahčuje množstvo práce. Nemusíte mať práve drahý kuchynský robot, aby ste urobili všetko rýchlejšie.

wok

Rýchle a zdravé jedlá, na ktorých si pochutnáte už krátko po príchode domov, pripravíte s pomocou panvice wok. Vyššie steny tohto typu panvice dovoľujú pripravovať naraz viacero surovín na jednom plameni a súčasne zabraňujú znečisteniu sporáka. A nie len to, tým, že namiesto dvoch či troch hrncov a klasickej panvice použite len jeden wok, ušetríte čas aj po skvelej večeri pri umývaní menšieho množstva použitého riadu. Tým tiež šetríte aj vodu a saponáty.

ryba na tanieri

Čerstvé jedlo pripravené s láskou výborne chutí a ešte lepšie vyzerá, keď na podávanie použijete pekné taniere a príbory. Pomôžu navodiť príjemnú atmosféru a oddeliť pracovnú časť dňa od oddychovej aj v pracovný deň. Cez víkend doplňte obed s partnerom malým zákuskom a obľúbeným druhom kávy. Pomôžete tak zahnať narastajúci stereotyp v domácnosti a vrátite spoločnému jedlu jeho pôvodnú funkciu: Stretávanie sa blízkych ľudí a vzájomnú komunikáciu nie len o problémoch, ale aj radostiach spoločného života.

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.