Striebro ako dekorácia? Milovníci elegancie a originálnych interiérov si prídu na svoje

Myslíte, že striebrom sa môže ozdobiť iba človek? Kdeže! Strieborná farba, predmety a dokonca aj strieborné šperky vám môžu poslúžiť aj ako neodolateľná a jedinečná dekorácia u vás doma.


Sú to práve rôzne milé maličkosti, ktoré dokážu z obyčajného domu urobiť útulný domov, kam sa vždy radi vrátime. Pokiaľ túžite vášmu domovu vdýchnuť ešte trochu luxusu a originality, siahnite po strieborných dekoráciách.

Nič pre hanblivých

Striebro najlepšie vynikne v kombinácii s bielou a čiernou farbou, čo poteší najmä vyznávačov moderného minimalizmu. Ak chcete byť odvážni a dodať trochu elegantnej strohosti vašej kúpeľni alebo spálni, skvele sa na to hodia napríklad krásne strieborné podnosy, na ktoré môžete v kúpeľni položiť čierne uteráky alebo ich použiť ako podložku pod morskú soľ, okrasné mydlá alebo parfumy.

strieborná náušnica

Strieborné podnosy môžete využiť aj ako odkladací priestor na šperky, ktoré môžete krásne naaranžovať. Skvele sa hodia napríklad perly a ku nim čerstvo narezané biele kvetiny – a štýlový funkčný doplnok, aký určite len tak u známych nenájdete, je na svete.

Ako využiť samotné šperky?

Pokiaľ chcete využiť ako dekoráciu strieborné šperky, ktoré už vlastníte, aj v tomto prípade máte na výber množstvo originálnych nápadov.

Veľmi populárne je vytváranie rôznych obrazcov na tmavom plátne zo strieborných retiazok. Tento výtvor si môžete zarámovať a zavesiť ako luxusný obraz.

Visiace strieborné náušnice sa dajú použiť na dekoráciu lustra a brošne či strieborné prstene môžu vkusne doplniť roh rámu na fotografie.

Nebojte sa pri využití strieborných predmetov ako dekorácie zapojiť fantáziu, prípadne prelúskať internet a inšpirovať sa.

Upozornenie na záver

Nezabúdajte, že striebro je veľmi citlivé na pôsobenie vzduchu, čiže časom stráca lesk a dokonca nadobúda nepeknú tmavú farbu. Pokiaľ ho chcete použiť ako odvážnu dekoráciu, budete ho musieť pravidelne ošetrovať špeciálnymi prostriedkami, aby si uchovalo všetku svoju nádheru a dodalo vášmu domovu pomyselnú luxusnú čerešničku.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.