Nezabudnite na poistenie motorky

Koniec roka býva v znamení aj zmeny poisťovne motorových vozidiel. Hlavná turistická sezóna je za nami, prezúvanie na zimné pneumatiky tiež, chystáme sa na studenšiu časť roka. A vyberáme, či ostaneme v terajšej poisťovni alebo ju zmeníme za inú. Keď zvažujete ponuky poistiek na auto, nezabudnite ani na vašu motorku.

Pričom pod pojmom „motorka“ myslíme nie len veľkú mašinu, štvorvalec s výkonom prevyšujúcim malý automobil, ale aj skúter, ktorým jazdíte do obchodu alebo do záhradky za mestom. Všetky jednostopé vozítka, teda dvojkolesové tátoše s motorom. Jedine ak máte elektrobicykel, tak pre tento nemusíte riešiť povinne zmluvné poistenie. A pre motorky, ktoré ste na zimu dočasne odhlásili z evidencie motorových vozidiel. Ale pri súčasných cenách poistení to hádam už nikto nerobí. Neoplatí sa strácať čas po úradoch.

Väčšina z nás používa motorku ako rekreačný dopravný prostriedok. Aj preto nás poteší, že zákonné poistenie motocykla, ako sa zvykne často nesprávne označovať povinne zmluvné poistenie, nie je drahou záležitosťou. A keď využijete poistenie cez internet, získate ďalšiu zľavu. Vplyv na to iste má aj to, že v zime sa na motorkách nejazdí, stoja v garáži a my len občas utrieme z nich prach alebo preštartujeme motor.

motorcycle

Hlavnou motorkárskou sezónou je leto, tento rok ju predĺžila teplá a slnečná jeseň, kedy bolo naozaj radosť jazdiť a kochať sa pastelovo sfarbenou krajinou. Práve takéto jazdy ale kladú zvýšené nároky na jazdca. Vyššie riziko nehôd je spôsobené práve tým, že menej pozornosti venujeme premávke a viacej okolitej prírode. Poistenie motorky sa potom hodí, poisťovňa z neho uhradí škodu, ktorú spôsobíme svojou nepozornosťou inému účastníkovi premávky, ale aj na dopravnom vybavení či na plote domu v zákrute.

Vyberte si dobrú poisťovňu pre seba aj svoju motorku a jazdite bezpečne.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.