Koberce vo svete

V dnešnom svete sa kvôli internacionalizácii vytrácajú jedinečné prvky a zvyky jednotlivých krajín, ktoré ich v minulosti odlišovali od iných. Avšak, stále je možné nájsť znaky, ktoré vám prezradia, dokonca aj podľa jedného obrázku, o ktorú krajinu ide. Čudujte sa svetu, ale jeden z týchto znakov sú taktiež podlahy, koberce alebo aj kachličky. Zaujímali ste sa už niekedy o to, aké podlahy alebo koberce majú ľudia najčastejšie v domácnostiach v iných krajinách?

Navštívme typickú európsku obývačku

Európu si dokážeme rozdeliť na dve časti a to podľa teploty, ktorá v nich počas roku prevažuje. V tej chladnejšej časti je koberec typickejším pomocníkom v domácnosti, pretože pri príchode z vonku ponúka človeku príjemné a útulné prostredie. V teplejšej časti európy je zase prirodzené využívať kachličky, ktoré človeka počas horúceho dňa ochladia. Parkety sa však za posledné roky stali obľúbeným typom podlahy v oboch častiach Európy.

Nechajme sa uniesť až za oceán

Cesta okolo sveta až do Brazílie nám ukáže, že koberce nezožali na popularite v každej krajine. Či ide o koberce do kuchyne alebo koberce do spálne, v Brazílii je raritou nájsť u niekoho koberec, ktorý neslúži iba ako interiérový doplnok. Najčastejšie ide o malé koberčeky, ktoré sú uložené pri posteli, alebo v kúpeľni pri sprche. Dôvodom je práve to, že ľudia sa často nevyzúvajú a aj vo svojej vlastnej domácnosti chodia v topánkach, ktoré nosia vonku. Návšteva taktiež nedostane pri príchode papuče, ale musí sa uspokojiť so svojou obuvou, v ktorej prišla.

Všade dobre, doma najlepšie

Na Slovensku a taktiež v Českej republike sú typickým znakom rohože, ktoré vám už pri príchode naznačujú, že je čas vyčistiť si topánky od blata. V dome sa stále častejšie používajú parkety a pvc podlahy. Koberce sa však stále v našich domovoch nachádzajú a pôsobia ako príjemný interiérový doplnok.

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.