Kde upravovať fotky online?

Ak nechcete sťahovať do počítača ďalšie programy, pri ktorých si ani nie ste istí, či budú správne fungovať, môžete skúsiť jeden z fotoeditorov online. Väčšinou veľmi dobre zvládajú základné úpravy fotografií. Ich veľkou výhodou je, že sú väčšinou zadarmo. Pre bežného užívateľa alebo fotografa začiatočníka budú teda určite postačujúce.

Pre náročnejších

Kvalitnú úpravu fotiek online dokáže program Polarr. Nájdete ho na stránke: https://photoeditor.polarr.co/. Jeho základná verzia je zadarmo, existuje aj možnosť priplatiť si za profesionálny program. Aj základná verzia však poskytuje viaceré pokročilé funkcie. Môžete meniť všetky základné parametre fotografie ako je jas, kontrast alebo expozícia. Ponúka tiež veľké množstvo filtrov. Dokáže veľmi dobre meniť farebnosť fotografií a pridáva navyše niektoré efekty. Do prostredia editora môžete naviac nahrať viac fotografií naraz a potom medzi nimi jednoducho preklikávať. Iste veľmi oceníte aj jednoduché uloženie fotografií, ktoré je možné len jedným tlačidlom. Celý program je teda prehľadný, intuitívny a veľmi kvalitný. Jeho nevýhodou môže byť, že je iba v angličtine a občas sa budete musieť preklikať cez ponuky platenej verzie.

Ďalší fotoeditor online je Photopea. Nájdete ju na adrese https://www.photopea.com/. Prostredie tohto editora sa snaží čo najviac priblížiť bežným fotoeditorom na stiahnutie do počítača. Okrem úprav fotografií ponúka i tvorbu nových projektov, teda jednoduchej grafiky alebo skladanie fotografií k sebe a podobne. Fotografie upravíte vo všetkých potrebných kategóriách. Môžete naviac aj kresliť, tvoriť tvary alebo retušovať. Pracuje tiež s vrstvami fotografie. Snaží sa teda o pokročilejšie funkcie a bude ideálny pre náročnejších začiatočníkov.

Jednoduchosť nadovšetko

Jednoduchý program na úpravu fotiek online nájdete na adrese https://upravafotek.cz. Ide o základný editor, ktorý ponúka zmeny jasu, kontrastu, sýtosti, tieňov a saturácie. Okrem toho tu nájdete pár základných filtrov alebo rámčeky a samolepky. Nevýhodou editora je, že je vždy možné upravovať iba jednu fotografiu. Nemôžete sem nahrať viac fotiek naraz.

Ďalší, veľmi intuitívny program, ktorý zvládne základné úpravy veľmi rýchlo a ľahko je Aviary. Nájdete ho na https://aviary.com/. Prevedie vás cez nahratie fotografie až k samotnej editácii. Potom sa vám otvoria možnosti pre úpravu fotiek online ako je orezanie fotografie, úpravu jasu, kontrastu a ďalších parametrov. Môžete do fotky pridávať text alebo do nej kresliť. Ponúka tiež funkciu vylepšenia červených očí alebo rôzne rámčeky.

Tieto štyri programy sú len výberom z mnoha ďalších. Online programy sa stále vylepšujú, keďže súčasným trendom je presúvanie programov skôr do online prostredia. Každopádne pre základné a rýchle úpravy vám jeden z vybraných iste dobre poslúži a možno prekoná vaše očakávania.

https://www.empikfoto.sk

Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.