Ako správne vybrať dámske lyžiarky

Vyberať si lyžiarske topánky je také isté, ako vyberať si akúkoľvek inú obuv. Pre mužov je dôležitá kvalita materiálu a ako im sedia na nohu, ženy do celého procesu vkladajú ešte ďalšie impulzy. Či sa im topánka páči, či má vhodnú farbu a ako celkove na nohe pôsobí. No pri všetkých tých aspektoch by ste nemali zabúdať na jednu dôležitú vec. Lyžiarky určujú našu bezpečnosť počas lyžovania. Preto nepodceňujte výber vhodnej obuvi na lyžovanie.Tak ako celá postava, tak aj stavba nohy ženy sa trochu líši od mužskej a aj medzi ženami sú viac či menej významné rozdiely. Preto by sa mal nákup začať zmeraním chodidla v špecializovanej predajni, kde majú dámske lyžiarky na výber v širokom sortimente druhov a veľkostí. Zistiť treba nie len dĺžku chodidla a jeho šírku, ale aj klenutosť klenby. Niektoré ženy majú klenbu padnutú, iné zase vysokú a lyžiarky ju musia reflektovať. Počas skúšania by ste mali mať na nohe svoje obľúbené lyžiarske ponožky, bežné tenké a kupovať topánky s rezervou veľkosti sa neoplatí. V tesnej topánke nám bude nepohodlne a zima, vo voľnej zase nebudeme pevne ovládať lyže. A ani v jednom prípade si dobre nezalyžujete.

zjazd

Dámske lyžiarky sa od pánskych líšia vo viacerých detailoch. Napríklad výška tzv. komína býva nižšia, aby ženy pri lyžovaní nemali problémy s lýtkami. A aby sa im nelámali nechty pri zapínaní a vypínaní lyžiarok, pracky sú pogumované. Aj na väčšiu citlivosť žien na chlad sa myslelo pri výrobe dámskej lyžiarskej obuvi. Mnohé typy sú zateplené kačacím perím. To zvyšuje pohodu počas lyžovania a udržiava vysokú citlivosť nohy na podnety od lyží počas jazdy na svahu.

Keď si v špecializovanej predajni vyberiete správnu veľkosť a tvar lyžiarok podľa svojej nohy, potom môžete popustiť uzdu svojmu štýlu a vybrať si farebné prevedenie podľa vášho vkusu. Lyžovanie tak bude pre vás nie len zábavné, ale aj pohodlné a bezpečné.Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.