Ako si vybrať svoju budúcu realitu?

Rozmýšľate nad kúpou nového bytu či domu? Neviete ako máte postupovať a máte strach z podvodníkov? Realitná kancelára Herrys.sk z Bratislavy pripravila pre našich čitateľov sériu nasledujúcich krokov, ako postupovať pri výbere vašej budúcej reality.


1. V prvom rade je potrebné pozerať na svoje financie. Položte si nasledujúce otázky:
Koľko ste ochotní do reality investovať? Máte dostatok finančných prostriedkov? Budete potrebovať hypotéku? Stanovte si, koľko môžete investovať, aby ste si vybranú realitu mohli zakúpiť.

2. Ďalej môžete pokračovať tým, že si stanovíte, kde chcete bývať. Porozmýšľajte, či chcete bývať v meste alebo na dedine, či chcete dom alebo byt, či to má byť novostavba a podobne. Vďaka tomu budete môcť zúžiť svoj výber pri hľadaní a ušetríte množstvo času. Nebudete márniť čas prezeraním nehnuteľností, ktoré vás nezaujímajú.

3. Keď už máte stanovené podmienky, môžete začať hľadať nehnuteľnosť, a to viacerými spôsobmi. Môžete hľadať prostredníctvom internetu na realitných portáloch, môžete si vybrať realitného makléra, ktorý vám pri výbere pomôže alebo si tiež môžete hľadať nehnuteľnosti v rôznych inzerátoch v novinách. Možností je veľa, ale čím viac realít pozriete, tým je väčšia pravdepodobnosť, že nájdete takú, ktorá vám najviac vyhovuje.

G+G-Real-Estate

4. Vyberte si zopár nehnuteľností, na ktoré sa pôjdete aj osobne pozrieť. Pri osobnej prehliadke si nezabudnite všímať detaily ako napríklad množstvo denného svetla, či nie je poškodená hrubá stavba rôznymi prasklinami v dome, stav bytové jadra v byte, hlučnosť prostredia a akékoľvek ďalšie nedostatky. Pri starších realitách môžu byť opotrebované rozvody, preto je od predchádzajúcich majiteľov zistiť, v akom sú stave. Niekedy je taktiež dôležité vedieť, kto je váš sused.

5. Keď už máte vybranú realitu, od majiteľa si v prvom rade vypýtajte originálny list vlastníctva z katastra. V tomto liste sa dozviete aj to, či nehnuteľnosť nie je zaťažená záložným právom alebo či nakladanie s ním nie je inak obmedzené. Dôležité je vidieť taktiež snímku z katastrálnej mapy a správcovské zmluvy.

6. Ak ste našli nehnuteľnosť, ktorá vám vyhovuje, môžete prejsť na samotnú kúpu nehnuteľnosti, pričom je potrebné nájsť v banke vhodné refinancovanie.

Ak by ste mali záujem o radu alebo pomoc pri výbere vašej reality, kontaktujte realitnú kanceláriu Herrys s.r.o. na webovej adrese www.herrys.sk, alebo telefonicky na čísle 02 / 20 86 88 66.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.