Polievanie v záhrade ľahšie

Teraz sa vám možno zdá zbytočné hovoriť o polievaní rastlín v záhrade. Ale keď príde ten správny čas, budete mať málo času na niečo iné a tak je práve teraz najvhodnejšie obdobie pripraviť si záhradné náradie. Alebo upraviť si ho tak, aby sa nám s ním pracovalo ľahšie a lepšie. A akú úpravu môžeme urobiť na plastovej polievacej kupe na vodu?


Konvy na polievanie v záhrade z plastu sa vyrábajú v rôznych objemoch. Nie každý potrebuje na svoje kvety veľký objem vody, nie každý uvládze nosiť ťažké veľké nádoby. A tak si môžete vybrať okrem tých úplne najmenších aj osemlitrové, desaťlitrové alebo aj štrnásťlitrové kupy. Na svojom vrchu majú napúšťací otvor dosť veľký na to, aby sa do nich dala napustiť voda, ale dosť malý na to, aby cezeň pri nosení sa voda vyšplechla na topánky záhradkára.

konva

No každý si pod pohodlným napúšťaním predstavuje niečo iné. Pre nás bol otvor malý, voda špliechala pri napúšťaní konvy. Rozhodol som sa zväčšiť vrchný otvor obyčajným lámacím nožíkom, tenký plast sa reže celkom ľahko. Len som nechal dostatočne široké okraje, aby som neznížil pevnosť kupy.

Pretože cez väčší vrchný otvor hrozí špliechanie vody pri jej nosení, kúpil som pred touto operáciou konvu s objemom 14 litrov a po úprave v nej nosím len desať litrov, čo je optimálny objem na zalievanie aj optimálna hmotnosť pre nosenie v záhrade.

Aj vy si môžete uľahčiť napúšťanie vody do konvy a polievanie záhrady. Za pár eur a za pár minút sa pripravíte na novú záhradkársku sezónu.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.