Koniec vlhkosti v kúpeľni
Na dve miestnosti si gazdinky vo svojom byte obzvlášť potrpia. Sú to kuchyňa a kúpeľňa. Čistota a hygiena obidvoch priamo ovplyvňuje nie len pohodu, ale aj zdravie obyvateľov bytu. Ale aj napriek zvýšenej starostlivosti gazdinky jej snahu o čistotu prekazí vysoká vlhkosť. Nezriedka je spôsobená nevhodným stavebným riešením bytu, ale najviac ju ovplyvňuje spôsob používania kúpelne alebo kuchyne. Ako znížiť alebo odstrániť nadmernú vlhkosť v byte?
Nadmerná vlhkosť vzduchu sa v bytoch objavuje najčastejšie po výmene starých okien za moderné plastové. Svojou takmer dokonalou tesnosťou odstránia prievan, ktorý cez netesnosti permanentne vetral byt. Ak majiteľ bytu nezmení vetracie návyky, vzdušná vlhkosť pochádzajúca z varenia aj dýchania osôb v byte sa hromadí vo vzduchu a napokon zráža v rohoch miestností alebo v málo vetraných častiach okenných tabulí. A onedlho sa v byte objavia plesne, ktoré vyústia v dýchacie ťažkosti jeho obyvateľov.
V kúpeľni sú zdrojom vysokej vlhkosti nie len kúpanie a sprchovanie a mokré osušky, ale aj časté pranie a sušenie bielizne na prenosných sušiakoch, keď vonku prší alebo balkónový sušiak je preplnený. Stáva sa to vtedy, keď sú v byte malé deti. Vonku pri hre sa často zašpinia tak, že všetko ich oblečenie musí do práčky. Ak nemáte možnosť znížiť produkciu vlhkosti v kúpeľni, môžete použiť kúpeľňové odvlhčovače na to, aby ste opäť dostali vlhkosť vzduchu a tým aj zdravie doma pod kontrolu.
Kým v lete je vetranie bytu jednoduché, stačí otvoriť okno a tým dostať do bytu čerstvý a suchý vzduch, počas zimnej vykurovacej sezóny je pričasté vetranie bytu vypúšťaním peňazí do vzduchu. Zaobstarajte si kúpeľňové odvlhčovače vzduchu a vyriešte svoje problémy s vysokou vlhkosťou vzduchu aj plesňami súčasne. Potom vás nezaskočí ani nepriaznivé počasie na sušenie bielizne ani zvýšený pohyb vašich dospievajúcich detí v kúpeľni.
Leave a Reply