Zimné slnko môže byť ostré

Južné okná v paneláku robia starosti obyvateľom bytov najmä v lete. Zabrániť prehrievaniu bytov v letných mesiacoch pomôžu žalúzie. A hoci sa môže zdať, že v jeseni a v zime môže byť výhodné, keď nám slniečko pomáha zohrievať byty, ostré slnko môže byť aj na príťaž. Preto sú dôvody na používanie žalúzií na oknách aj v zimných mesiacoch.

V lete býva slnko cez deň vysoko na oblohe a tak nesvieti ďalej, ako len v bezprostrednom okolí okien. Tieni mu samotná stena paneláku alebo balkón. Zato v zimnom období je slnko na oblohe oveľa nižšie a preto svieti hlboko do izieb vždy, keď sú okná alebo balkón otočené na juh ale aj na juhovýchod či juhozápad. A to môže byť často problém. Problém, ktorý sa dá ľahko riešiť.

Vonkajšie žalúzie sú bežné skôr na budovách úradov alebo inštitúcií. Práve preto, aby účinne bránili nepríjemnému svitu slnečného svetla do miestností, kde sa počas dňa pracuje s počítačmi a zle smerované svetlo by túto prácu veľmi sťažilo, ak nie znemožnilo. Aj preto sa začali vonkajšie žalúzie používať tiež na obytných domoch.

Oveľa ľahšie na montáž v rodinných domoch alebo bytoch sú vnútorné žalúzie. Bývajú bežnou súčasťou dodávky nových plastových okien, ale bez problémov sa dajú nasadiť aj na staršie okná. Tienia každé okenné krídlo zvlášť zmenou nastavenia sklonu jednotlivých hliníkových lamiel. Viete nimi presne naregulovať, koľko denného svetla chcete do bytu pustiť a do ktorej časti miestnosti, aby vás nepríjemné svetlo nerušilo pri práci alebo oddychu, ale aby ste mali pohodu v izbe.

za žalúziami

Ovládať vnútorné žalúzie môžete buď retiazkou alebo tyčou, podľa svojho výberu. Zvoliť sa dá aj z niekoľkých farebných úprav žalúzií, takže budú ladiť nie len s farbou okenných rámov, ale aj so stenami či zariadením miestnosti. Ich montáž je otázkou pár desiatok minút a nevyžaduje si žiadne stavebné úpravy. Montážna firma si zameria každé okno a o pár dní už môžete mať vo svojom byte príjemnú atmosféru bez ohľadu na ročné obdobie a polohu slnka na oblohe.

Označenie:  , ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.