Zasnežená záhrada

Keď máte záhradu za mestom alebo na dedine, väčšinou v zime nemáte dôvod do nej chodiť. Pestovať sa nič nepestuje, úroda je už dávno obratá a prípravné práce na novú sezónu zeleniny a ovocia ešte nezačali. Ale aj tak vám vaša záhrada môže priniesť zaujímavé zážitky. Prechádzka zimnou zasneženou záhradou je balzámom na dušu a poteší vás nie len vtedy, ak ste amatérsky fotograf. Rozhodne odporúčame takú prechádzku absolvovať.

Kým v lete je vegetácia v plnom prúde a olistené stromy aj kríky výrazne znižujú viditeľnosť v záhradách a vytvárajú prirodzenú bariéru, v zime je všetko inak. Konáre bez listov nebránia ďalekým výhľadom a bielou snehovou perinou pokryté plochy evokujú panenskú čistotu.

sneh v záhrade

Prechádzka čerstvým snehom nemusí byť úplne ľahká, najmä ak máte pozemok do svahu. No ale kto z vašich susedov v paneláku má na svojom pozemku svoju vlastnú sánkársku dráhu?

zasnežená záhrada

Prechádzka zasneženou záhradou prináša upokojenie na duši a je to tiež skvelým telocvikom. Sneh na plotoch aj na konároch stromov vytvára zaujímavé obrazce a za plotom môžete v snehu nájsť aj stopy zveri. V našich končinách sa najčastejšie jedná o stopy srniek, tie väčšie patria jeleňom a laniam.

sneh a záhrada

Sem tam sa v snehu objavia aj stopy líšky a samozrejme blízko stromov je sneh plný stôp spevavých vtákov, ktoré tu hľadajú potravu. Sneh ale nemá len estetickú funkciu. Jednak vrstva snehu izoluje, chráni pôdu a rastliny v nej pred nadmernými mrazmi. A tiež je sneh zásobárňou vlahy. Tým, že sa počas oteplenia pomaly spúšťa, dovoľuje vode pomaly vsiaknuť do pôdy, bez toho, že by rýchlo odtiekla z územia.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Označenie:  ,

Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.