Začnite fotografovať v záložni

Nie, nechcem vás navádzať na to, aby ste špehovali a tajne fotili, čo sa v záložni predáva a za koľko, hoci by to mohlo byť napínavé a zaujímavé. Chcem vás upriamiť na to, ako si zaobstarať fotoaparát bez vysokých investícií, ako si vyskúšať, či vás fotografovanie začne baviť a či sa stane vaším koníčkom.

Digitálne fotoaparáty, tak ako aj ostatná elektronika, sú čoraz výkonnejšie a súčasne čoraz dostupnejšie a lacnejšie. Avšak kúpiť nový digitálny fotoaparát pod sto eur je takmer nemožné, ak nerátame občasné výpredajové akcie obchodníkov. A priznajme si, vysoliť stovku či dve len preto, aby sme si vyskúšali, ako nás to všetko bude baviť, sa málokomu chce.

fotografovanie

Oveľa menej stoja používané digitálne fotoaparáty v záložniach alebo bazároch. Za nízku cenu môžeme získať aj výkonnejší kompakt, ktorý pre začatie svojej fotografickej kariéry úplne postačuje. Sem tam sa objaví v ponuke aj nejaká vyslúžilá zrkadlovka, ktorá skúsenému fotografovi už nemá čo ponúknuť, no pre začiatočníka je viac ako skvelým fotoaparátom pre jeho nesmelé pokusy práce so svetlom.

Ani nemusíte mať ambície umeleckého fotografa alebo reportéra okresných novín, aby ste si so svojím fotoaparátom užili kopu zábavy a naučili sa s ním pracovať. Kompaktný fotoaparát je skvelým doplnkom aj ďalších hobby. Či už radi jazdíte na bicykli do prírody alebo radšej trávite voľný čas vo svojej záhradke, fotografovanie vám umožní zaznamenávať navštívené miesta aj pestovateľské úspechy. Fotografie nemusia skončiť len vo vašom súkromnom archíve, môžete sa s nimi podeliť na svojom sociálnom profile alebo rovno publikovať na svojom blogu o hobby, ktorému sa venujete.

fotografka

Pri fotografovaní digitálnymi prístrojmi dokážete napredovať veľmi rýchlo. Nemusíte čakať na vyvolanie filmu a potom papierových fotografií, krátko po nasnímaní máte fotky na obrazovke počítača. A tam ich dokonca môžete aj upravovať, mnoho programov je dostupných aj bezplatne.

Aby ste sa stali fotografom, nemusíte platiť veľa, keď viete, kde máte vhodný foťák začať hľadať.


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.