Výhody a nevýhody života v panelovom dome

Žijete v panelovom dome? Alebo ste nemali možnosť doteraz zažiť túto skúsenosť, ale situácia vás dohnala k tomu, že sa musíte odsťahovať zo svojho rodinného domu? Nech je príčinou akýkoľvek problém, predstavíme vám výhody a nevýhody, ktoré so sebou prináša život v panelovom dome. Následne sa sami musíte rozhodnúť, či sa do bytu v panelovom dome presťahujete alebo nie. Na druhej strane má tento život tiež svoje výhody. Ako sme už naznačovali, dozviete sa aj o nich.

Výhody v panelovom dome

V prvom rade začneme s výhodami. Tá vôbec najväčšia výhoda spočíva v cene. Život v panelovom dome je menej nákladný. Ak vlastníte rodinný dom, musíte počítať s tým, že skôr alebo neskôr do neho budete musieť investovať finančné prostriedky. Problémov pri rodinnom dome môže byť na každom rohu. Predstavte si, že bude potrebné urobiť novú strechu. V takom prípade vás oprava vyjde na nemalé finančné prostriedky. Ak žijete v panelovom dome, platíte mesačne určitú sumu, ktorá je pomenovaná ako fond opráv.

Z tejto sumy sa potom vykonávajú rôzne opravy. Ak sa jedná o väčší panelový dom, tým sú svojím spôsobom náklady nižšie. Druhá výhoda je úzko spojená s tou prvou. Jedná sa o údržbu, ako takú. V rodinnom dome si musíte vykonávať všetko sami. Nestačí len otočiť kohútikom u kúrenia a potom vyčkávať na teplo. To vám v panelovom dome nehrozí. Všetko je tak ďaleko jednoduchšie. Platí to aj pri iných činnostiach, vrátane odpratávania snehu v zimnom období. V neposlednom rade panelové domy ponúkajú lepšiu občiansku vybavenosť. Všetky služby, obchody a inštitúcie tak máte v blízkosťou svojho domova.

Nevýhody v panelovom dome

Teraz sa pozrieme na nevýhody života v panelovom dome. Hovoríte si, aké môžu byť nevýhody? V predchádzajúcom odseku sme podľa väčšiny z vás vymenovali všetky výhody života v panelovom dome. Existuje snáď nejaká chyba, ktorá môže byť považovaná za nevýhodu? Verte nám, že áno. Prvou nevýhodou je súkromie. S tým bohužiaľ u bývania v byte musíte počítať. Ak bývate v rodinnom dome, môžete si hudbu púšťať nahlas aj v neskorých hodinách. To vám bohužiaľ neprejde vo chvíli, keď sa sťahujete do bytu v panelovom dome.

Tu musíte na hlasnú hudbu, hádky alebo iné činnosti zabudnúť. Jednoducho povedané sa musíte riadiť pravidlom, že od večernej desiatej hodiny začína tzv. Večierka. Okrem toho všetko, čo si v rodine hovoríte hlasnejšie môžu počuť vašej susedia. Zvlášť v momente, keď sa nejaký sused nachádza na chodbe panelového domu. O to viac počujú každé vaše slovo. Strata súkromia však nepatrí medzi jediné nevýhody. Sťahujete sa do panelového domu bez výťahu? Navyše do vyššieho poschodia? Počítajte s tým, že sa zapotíte. Ak zabudnete kľúče alebo peňaženku, budú vás kroky navyše stáť nemalé úsilie


Ako bude reklama vypadať?
-
Trvala reklama tu len za 240 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup


Napíšte svoj komentár

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.